Dodatkowy angielski dla dzieci w Białymstoku: Czy warto? Jaką szkołę wybrać?

Czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej dla dzieci w Białymstoku? Tak – chodzenie na dodatkowy angielski niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Oczywiście, aby tak było, musisz wybrać odpowiednią szkołę językową. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Podpowiemy Ci w tym artykule!

Nauka angielskiego dla dzieci (Białystok): Czy warto?

Zacznijmy od fundamentalnego pytania – czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej w Białymstoku? Jak najbardziej! Wynika to przede wszystkim z korzyści płynących z takiego rozwiązania. Jakich dokładnie? Zerknij poniżej!

Praktyczna nauka języka angielskiego

Zajęcia w szkołach językowych dla dzieci są często znacznie lepsze od tych w szkołach publicznych w Białymstoku. Wynika to przede wszystkim z mniejszych grup, mniejszego zróżnicowania poziomowego i lepiej dobranych metod. Ale dlaczego tak właściwie nauka angielskiego jest taka ważna?

Nie będziemy Ci powtarzać tu oklepanej formułki o perspektywach na rynku pracy, chociaż to też jest mocny argument. Zamiast tego, skupmy się na innych aspektach:

  • Nauka języka poszerza dostęp do informacji i rozrywki – źródła informacji czy nawet seriale często dostępne są w internecie jedynie w języku angielskim.
  • Angielski jest często wymagany w rekrutacji na studia – wiele uczelni stosuje ocenę z matury z języka angielskiego jako dodatkowe kryterium, obok ocen z najważniejszych rozszerzeń.
  • Znajomość angielskiego ułatwia podróżowanie – w dobie strefy Schengen i tanich lotów, podróżowanie stało się niezwykle popularne, jednak bez dobrej znajomości angielskiego, trudno będzie odnaleźć się za granicą!

Relacje z rówieśnikami i poszerzanie horyzontów

Kolejnym olbrzymim atutem zajęć w szkole języka angielskiego dla dzieci w Białymstoku jest możliwość budowania relacji z innymi rówieśnikami. W końcu na takich zajęciach Twoje dziecko pozna rówieśników i będzie uczestniczyć z nimi w grach i zabawach językowych, a nie tylko rozwiązywać ćwiczenia.

Dodatkowo nauka języka obcego poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy, a zajęcia w szkołach językowych skupione są również na rozwijaniu umiejętności miękkich. Dlatego zapisanie dziecka na dodatkowy angielski to świetny pomysł!

Jaką szkołę języka angielskiego dla dzieci wybrać w Białymstoku?

Ustaliliśmy, że nauka język angielskiego dla dzieci jest ważna – jak jednak wybrać odpowiednią szkołę w Białymstoku? Przygotowaliśmy dla Ciebie podstawowe kryteria, na które warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru – zerknij poniżej!

Lokalizacja

W zajęciach z języka angielskiego ważna jest ciągłość – zarówno w samej nauce, jak i w programie. Dlatego nie wybierasz szkoły na rok czy dwa lata, tylko na dłuższy okres czasu. To powoduje, że lokalizacja jest niezwykle ważna.

Nawet jeżeli teraz Twoje dziecko ma zaledwie kilka lat i planujesz zawozić je samochodem, to za kilka lat Twoje dziecko będzie dojeżdżać samodzielnie. Dlatego warto zdecydować się na szkołę, która zlokalizowana jest blisko Twojego domu, lub jest z nim dobrze skomunikowana.

Wielkość grup

Młodsze dzieci najlepiej uczą się wśród rówieśników; starsze mogą preferować małe grupy lub naukę indywidualną. Podejmując decyzję dotyczącą wyboru szkoły języka angielskiego dla dzieci w Białymstoku, musisz zwrócić uwagę na rozmiar grup – jest to klucz do efektywnych zajęć. Poniżej mamy dla Ciebie małą ściągawkę ?

  • Dzieci w wieku 3-6 lat – grupy od 6 do 12 uczniów.
  • Dzieci w wieku 7-19 lat – grupy od 8 do 12 uczniów (lub mniejsze, jeżeli Twoje dziecko preferuje nieco bardziej zindywidualizowaną naukę).

Program i metody

Warto też zwrócić uwagę na sam program i metody stosowane w danej szkole językowej. Nawet jeśli nie specjalizujesz się w nauczaniu angielskiego, to możesz łatwo zorientować się, czy dana szkoła języka angielskiego dla dzieci w Białymstoku będzie dobrym wyborem. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę poniższe kryteria:

  • Czy metody są dostosowane do wieku? Taniec i śpiew będą skuteczne w grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ale mogą nie być najlepsze dla nastolatków. Dlatego koniecznie zwróć uwagę, czy metody opisane przy grupach wiekowych się różnią w danej szkole językowej.
  • Na jakim poziomie znajomości angielskiego są uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych? Nie warto polegać tylko na ocenach, egzaminach czy Europejskiej skali poziomów znajomości języka, jednak nadal są to dla Ciebie ważne informacje.

Pora zapisać dziecko na dodatkowy angielski!

Jak widzisz, nauka języka popłaca, a wybór szkoły języka angielskiego dla dzieci w Białymstoku jest prosty, jeżeli wiesz, na co zwrócić uwagę. Na co więc czekasz? Rozpocznij poszukiwania i zapisz swoje dziecko na dodatkowy angielski!

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy