NASK ostrzega przed wpisami mającymi wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy

NASK ostrzega przed wpisami mającymi wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy

NASK ostrzega przed wpisami, które mają wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy. Prosimy o krytyczną ocenę treści – radzi NASK.

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

 

„Apelujemy o czujność na pojawiające się wpisy, które mają na celu generować negatywne emocje wobec uchodźców i do zmiany naszej postawy wobec osób uciekających przed wojną. Prosimy o krytyczną ocenę kontrowersyjnych treści. Nie dajmy się sprowokować” – głosi środowy wpis NASK na Twitterze.

 

NASK przekazał, że widoczna jest wzmożona akcja dezinformacyjna dotycząca uchodźców pochodzenia innego niż ukraińskie.

 

„Prosimy o zwiększenie uwagi na pojawiające się treści w internecie oraz weryfikacje ich, zanim informację przekażemy dalej” – apeluje NASK.

 

Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wraz z nią rozpoczęła się fala dezinformacji w internecie. NASK podkreśla, że w polskiej infosferze pojawiają się nieprawdziwe, zmanipulowane informacje, które mają zmienić postawę wobec aktualnych wydarzeń, a zwłaszcza osłabić wsparcie polskiego społeczeństwa dla Ukrainy.

 

NASK zachęca do zapoznawania się z treściami publikowanymi przez instytut na profilu #WłączWeryfikację na Facebooku – i Twitterze.

 

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker przekazał w środę, że ostatniej doby z Ukrainy przybyło do Polski 98 tys. osób, łącznie ponad 450 tys. (PAP)

 

 

Red. OKO

Fot. PAP

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy