1 marca rozpoczyna się konkurs „Dzieci dzieciom – Dbam o siebie w sieci”

Od 1 marca uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie o bezpieczeństwie dzieci w internecie „Dzieci dzieciom – Dbam o siebie w sieci”

Organizuje go państwowa komisja ds. przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Będzie odbywać się w trzech grupach wiekowych – dla klas I-III, dla klas IV-VI i dla klas VII-VIII. Termin składania prac mija 1 kwietnia 2024 r., a rozstrzygnięcie planowane jest na 1 czerwca 2024 r.

Konkurs +Dzieci dzieciom – Dbam o siebie w sieci+ jest zorientowany na to, aby w grupach powstały krótkie, około minuty, filmiki, mówiące o tym, co można robić w sieci, czego nie można robić oraz to, co dziecko uważa, że jest ważne” – powiedziała zastępca przewodniczącej Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 Justyna Kotowska.

Dodała, że w ten sposób komisja chce wspierać pracę zespołową i kreatywność dzieci, a także usłyszeć ich głos na temat postrzegania wirtualnej rzeczywistości.

„Jeśli chcemy docierać do dzieci, budować ich świadomość i wiedzę, musimy do nich wyjść. Konkurs ma również pokazać, że dzieci są ważne i ich głos w sprawie wirtualnej rzeczywistości ma znaczenie i wartość” – powiedziała Kotowska.

Regulamin konkursu jest na stronie: www.pkdp.gov.pl. (PAP)

Red. M. L.

Fot. PAP/Mateusz Marek

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy