Jak zostać celebrytą – podpowiada medioznawca

Jak zostać celebrytą – podpowiada medioznawca

Jeśli się dobrze urodziłeś, a do tego jesteś bogaty i  jeszcze zrobiłeś jakiś skandal to na pewno już jesteś celebrytą, no chyba, że nie chciałeś nim być. Tylko czasami zostaje się celebrytą przypadkowo. W rzeczywistości to ciężka walka ze światem i samym sobą, bo trzeba tę maskę, tę kreację, którą stworzył celebryta wciąż utrzymywać.

 

Takie zasady obowiązują w mediach według znanego medioznawcy profesora Wiesława Godzica, który odwiedził studentów z Białegostoku z wykładem ,,Celebryci i my, czyli zarządzanie sławą”.

Każdy chce być celebrytą

,,Tak naprawdę każdy chce być celebrytą, tylko się tego wstydzi.„- uważa medioznawca

Wiesław Godzic to autor wielu książek z dziedziny mediów, ekspert TVP i TV. Profesor z Krakowa jest też ekspertem programu Big Brother show.

,,Trzeba mieć dużo zaparcia, żeby pracować jako celebryta. Trzeba trzymać się postaci. Z  naszego najnowszego raportu nad kondycją polskich celebrytów wynika, że nie są dojrzali jeszcze. Czekamy na celebrytów mocniejszych, silniejszych takich jak Wiśniewski i Doda„- mówi prof. Godzic

,,Ludzie w istocie bardzo wierzą w media. Proszę zobaczyć co się dzieje z politycznymi wyborami. Przecież to są w większości wybory telewizyjne i internetowe, więc to jest ogromna przyszłość a my to lekceważymy mówiąc: czytajmy książki. Ja bym powiedział czytajcie książki i zaglądajcie do sieci!„- uważa Wiesław Godzic.

 

,,Czy to manipulacja? Manipulacją jest też to że przekonuje dziecko żeby zjadło coś dobrego do jedzenia.Wszędzie mamy manipulację, ale może być manipulacja w dobrej wierze i wierzę to o to chodzi„- dodaje profesor

Lubimy się oglądać

Wiesław Godzic jest autorem książki ,,Podglądanie Wielkiego Brata”.Książka analizuje zjawisko społeczne jakim są reality show.

,,Ludzie nie tyle patrzą na scenę, ale patrzą na siebie patrzących na scenę. Lubimy oglądać się w lustrze. Nic na to nie poradzimy„- uśmiecha się profesor Godzic.

Profesor Wiesław Godzic odwiedził Białystok z wykładem z cyklu Kulturoznawcze Wykłady Gościnne. Takie wykłady są otwarte. Organizatorzy zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych. Informacje o spotkaniach można znaleźć na stronie internetowej kulturoznawstwa: http://kulturoznawstwo.uwb.edu.pl/index.php/pl/

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie 24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy