Roboty z Politechniki powalczą na Łotwie

Najbliższy weekend (27 i 28 kwietnia 2019 r.) to kolejne wyzwanie dla drużyny SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Białostockiej. Studenci Wydziału Mechanicznego (Marcin Dziubek, Paulina Łapińska i Michał Falkowski) wezmą udział w międzynarodowych zawodach robotycznych Baltic Robot Sumo w Malta na Łotwie. Reprezentacji PB w konkurencji MegaSumo wystawią 4 roboty: Javelin, Ace, Masakrator oraz Speedster.

Zwycięzca zawodów otrzyma zaproszenie na najważniejsze zawody robotyczne w kategorii MegaSumo – All Japan Robot Sumo Tournament 2019, które odbędą się w grudniu w Japonii. O takie zaproszenie studenci Politechniki Białostockiej będą walczyć także  w następny weekend – 4 maja. Tego dnia odbędą się międzynarodowe zawody robotyczne Jurabot 2019 w Krasiejowie. Zespół w składzie: Magdalena Falkowska, Paulina Łapińska, Radosław Chludziński oraz Łukasz Kotarski wystartuje w konkurencji MegaSumo, LegoSumo oraz LineFollower.

Warto dodać, że studenci Wydziału Mechanicznego PB stawali w ubiegłym roku na podium na międzynarodowych zawodach robotycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rumunii.

Red. OKO

Fot. Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy