Ruszają zapisy do Predator Games 2023. Rywalizacji w rozgrywkach e-sportowych

Ruszają zapisy do Predator Games 2023 – Sezon 0

 

Acer zaprasza szkoły z całej Polski do rywalizacji w rozgrywkach e-sportowych

Ruszyły zapisy do pierwszego etapu, tzw. sezonu 0 międzyszkolnych rozgrywek esportowych organizowanych przez Acer Polska, pod patronatem m.in. Centrum GovTech w Kancelarii Premiera, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz SPIDOR.

Każda szkoła podstawowa i średnia do 1 stycznia 2023 roku może zgłosić swoją reprezentację, która w dniach 9-13 stycznia zmierzy się z pozostałymi drużynami w dwóch grach: League of Legends oraz Fortnite 3. Celem turnieju jest dobra zabawa, a jednocześnie edukacja rodziców, pedagogów i uczniów na temat ryzyk, korzyści oraz wartości dodanych, jakie niesie ze sobą gaming.

Turniej Predator Games 2023 powstał z myślą o młodych pasjonatach gamingu, którzy chcą poczuć się jak prawdziwi esportowcy. Aby stać się częścią zawodów wystarczy jedynie zapał uczniów i wsparcie szkoły w postaci wysłania zgłoszenia przez nauczyciela lub dyrektora szkoły.

Jako przedstawiciele administracji, chętnie angażujemy się we wszystkie projekty mające na celu rozwój kompetencji cyfrowych i kompetencji przyszłości polskich obywateli. W szczególności zależy nam na rozwoju tych umiejętności wśród najmłodszych, dlatego z wielką radością objęliśmy jako GovTech Polska patronatem turniej esportowy Predator Games. Wiemy, że gry wideo stają się coraz częściej platformą edukacyjną, w której uczniowie mogą nabywać i rozwijać umiejętności potrzebne w dorosłym życiu. Dlatego z wielką nadzieją będziemy obserwować rozwój tej inicjatywy i kibicować młodym esportowcom – mówi Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Wierzymy, że pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla uczestników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Esport oraz edukacja to jeden z filarów strategii Acera na kolejne lata. Predator Games łączy oba te światy, pokazując w jaki sposób esport czy gaming może rozwijać kompetencje u dzieci. Chcemy pokazać rodzicom i nauczycielom, że gaming może mieć wiele korzyści dla dzieci, ale równocześnie nie zapominamy również o edukacji nt. potencjalnych zagrożeń – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager z Acer Polska.

 

Do stworzenia reprezentacji pedagodzy potrzebują skompletować dwie drużyny – 6 osób grających w League of Legends oraz 4 osoby do rozgrywek Fortnite. W styczniu uczniowie powalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 160 000 złotych. Na najlepsze drużyny w rozgrywkach czekać będą laptopy, hulajnogi elektryczne oraz słuchawki i klawiatury do grania. Szkoły, które zwyciężą w punktacji generalnej otrzymają po 3 pełne zestawy komputerowe Predator (PC, monitor oraz myszka i klawiatura). Zmagania graczy odbędą się w dniach od 9 do 13 stycznia 2023 roku.

Zapisy do rozgrywek można dokonywać na stronie www.predatorgames.pl do 1 stycznia 2023. Liczba miejsc w turnieju jest limitowana – w rozgrywkach może uczestniczyć 128 szkół, dlatego o ich przyjęciu stanowić będzie kolejność przesłania pełnego zgłoszenia. Reprezentacje szkół, które zakwalifikują się do udziału otrzymają gwarantowane pakiety powitalne – gamingowe plecaki Predator.

Zbliżający się sezon 0 to dopiero pierwsza odsłona Predator Games, ponieważ już w lutym rozpocznie się sezon 1. Uczniowie zmierzą się wtedy w aż 4 tytułach, a rozgrywki zakończą się wielkim finałem live. Ponadto, udział będzie mogło wziąć w nich ponad 1000 szkół, które zagrają o jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody. Rozgrywki wspierają partnerzy – Intel, Google, Media Expert i patroni – Minister Edukacji i Nauki, Centurm GovTech, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i SPIDOR.

Zapraszamy już teraz do zapisów i walkę o nagrody o wartości ponad 160 000 złotych!

 

***

O Predator Games 2023

Wierzymy, że pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami.

Dlatego właśnie tworzymy jedyne tego rodzaju wydarzenie esportowe dla uczniów – Międzyszkolne Rozgrywki Gamingowe dla polskich szkół. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi pasjonaci gamingu mogą poczuć się jak profesjonalni esportowcy, choć nie muszą mieć do tego żadnego przygotowania. Wystarczy pasja… i wsparcie szkoły!

Chcemy pokazać, że gaming może być mostem pomiędzy dziećmi a rodzicami. Szkołą a uczniem. Dobrą zabawą a samorozwojem.

www.predatorgames.pl

Red. OKO

Fot. mat.prasowe organizatorów

mat.prasowe organizatora

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy