Uczniowie z Gminy Choroszcz wsparci sprzętem komputerowym

Uczniowie z Gminy Choroszcz wsparci sprzętem komputerowym

Sprzęt komputerowy, także do nauki zdalnej, trafił do uczniów z terenu Gminy Choroszcz. Po pierwsze w ramach wsparcia, jakiego gmina udziela swoim mieszkańcom w czasie obecnej pandemii. Sprzęt jest jeszcze dostępny, nadal można więc zgłaszać się w tej sprawie: do dyrektorów szkół lub pisząc na adres:oswiata@choroszcz.pl. Do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy trafiła też mobilna pracownia multimedialna, o którą gmina Choroszcz zabiegała w konkursie #OSEWyzwanie jeszcze w 2019 roku. W ten sposób choroszczańscy uczniowie są solidnie wyposażeni w nowoczesny sprzęt do nauki.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pierwsi zainteresowani rodzice wraz z uczniami z rąk dyrektorów szkół odebrali sprzęt komputerowy, zaoferowany im przez Gminę Choroszcz do nauki zdalnej. Lekcje on-line zostały wprowadzone jako obowiązek w całym kraju w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Nie wszystkie rodziny dysponują jednak odpowiednimi zasobami, by zajęcia on-line w warunkach domowych swobodnie przeprowadzić, dlatego Gmina Choroszcz zaoferowała im pomoc.

Nie tylko zaaplikowaliśmy do programu #zdalnaszkola, ale także zaoferowaliśmy własny sprzęt, który jest na wyposażeniu naszych szkół – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. A teraz, kiedy uczniowie do szkół nie uczęszczają, sprzęt ten stoi bezużytecznie. Nasz pomysł okazał się być strzałem w „10”, ponieważ kiedy tylko spłynęły do nas wnioski, od razu mogliśmy udostępnić zainteresowanym rodzinom komputery; na zasoby z programu #zdalnaszkola musimy bowiem jeszcze kilka tygodni poczekać – dodaje włodarz Choroszczy.

Dodam, że ponieważ jeszcze dysponujemy sprzętem, którym możemy się podzielić, zapraszamy inne zainteresowane rodziny z gminy Choroszcz, aby się do nas zgłaszały – zachęca Burmistrz Wardziński.

Wartość sprzętu komputerowego, jaki Gmina Choroszcz przeznaczy na wsparcie uczniów wykluczonych cyfrowo na swoim terenie to blisko 100 tys. zł.

Mobilna pracownia multimedialna

Z kolei mobilna pracownia multimedialna to zestaw 16 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz specjalna „szafa” służąca do przechowywania, ładowania sprzętu, oraz – jak sama nazwa wskazuje – przemieszczania go w odpowiednie, służące użytkownikom miejsce.

Żałujemy że obecnie, kiedy ze względu na obostrzenia, uczniowie nie mogą chodzić do szkoły, nie możemy pokazać im mobilnej pracowni multimedialnej bezpośrednio. Ale wierzę, że kiedy nareszcie nauka zostanie wznowiona i uczniowie znów zawitają w nasze progi, bardzo się z tego prezentu ucieszą. Ucieszą się też nasi nauczyciele. I, co ważniejsze, wszyscy będą z mobilnej pracowni z powodzeniem korzystać- mówi Dyrektor SP Choroszcz Ewa Zawistowska. 

Szacowana wartość mobilnej pracowni multimedialnej to ponad 30 tys. zł.

 

Red. OKO

Fot. UM w Choroszczy

UM w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy