Jak to jest być starym w XXI w. ? – wystawa sztuki współczesnej


Starość nie radość, ale młodość też nie wieczność. Obecnie w Polsce żyje ok. 4 tys. ludzi w wieku ponad stu lat. Na pytanie : jak to jest być starym w XXI w. i wiele innych próbują odpowiedzieć artyści na wystawie ” Historie o starości”  w Galerii Arsenał elektrownia, przy ul. Elektrycznej 13.

Starość- niektórzy się jej boją, a inni marzą aby jej doczekać. Dla jednych druga młodość. Część z nas próbuje wszelkimi sposobami ją zatrzymać. Nie boją się o tyle chorób, regresu intelektualnego, ale momentu gdy dla społeczeństwa staną się niewidzialni. Przede wszystkim jednak tego co czeka na nich wtedy gdy ich ciało zadecyduje, że to już koniec.

Kiedy zaczynamy myśleć o starości ?

Na wystawie możemy zobaczyć prace artystów współczesnych. Tematem starości próbują zająć się z różnych stron. Przyglądają się aspektowi biologicznemu, finansowemu, psychologicznemu, a także relacji międzyludzkich, szczególnie tych międzypokoleniowych.


Kiedy zaczynamy myśleć o starości ? Czy się jej boimy ? Jak to jest być starym w XXI w. ? Jaką wizję starości oferują nam media i społeczeństwo ? Jak traktowane są obecnie osoby starsze?  Odpowiedzi na te pytania poszukiwali artyści.

Wydarzeniem towarzyszącym jest wykład dr Miłki Malzahn „Starość to taki… koncept” 28.08. (środa), godz. 18, również w Galerii Arsenał.

Tytuł wystawy jest inspirowany książką Georges’a Minois „Historia starości. Od antyku do renesansu”, tłum. Katarzyna Marczewska, 1995


Wystawę można odwiedzić do 15 września 2019 r. 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

Galeria Arsenał

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy