Powstanie druga część filmu “Ślicznotka” 

Powstanie druga część filmu “Ślicznotka”

 

Po ubiegłorocznym sukcesie filmu “Ślicznotka” twórcy postanowili pójść krok dalej i przybliżyć widzom historię Aliny z Michałowa. W 2023 roku powstanie kolejna część komedii obyczajowej z Podlasia.

– Po sukcesie kasowym w Polsce, prezentacji filmu w Stanach Zjednoczonych, gdzie film podbił serca amerykańskiej Polonii, wyróżnieniach na krajowych festiwalach filmowych postanowiliśmy stworzyć kolejną filmową opowieść z Michałowa. Druga część “Ślicznotki” będzie prequelem, w którym opowiemy jak to wszystko się zaczęło – relacjonuje Krzysztof Bałtyk z Bałtyk Film Production, producent i scenarzysta filmu.

 

Na początku roku 2023 ruszają zdjęcia do drugiej części filmu z Michałowa. Fabularnie cofniemy się w czasie o kilka lat. Ze “Ślicznotki Początek” dowiemy się jak burmistrzowa Michałowa, którą kreuje Joanna Kurowska, doszła do władzy, dlaczego Alina, którą gra Beata Chyczewska jest niepełnosprawna i jak się zakończy spotkanie piłkarzy z Michałowa z drużyną Znicz Pruszków.

Tym razem komedia obyczajowa z Podlasia będzie nawiązywała do gatunku komedii romantycznej. Rozwinięty zostanie wątek Aliny. Ale nie zabraknie barwnych bohaterów znanych z pierwszej części, tym razem poznamy ich z nieco innych sytuacjach.

 

W filmie zagrają aktorzy, którzy pracowali przy wcześniejszej części. To  miedzy innymi Joanna Kurowska, Dagmara Kaźmierska, Piotr Zelt oraz aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku: Marek Tyszkiewicz, Piotr Szekowski, Sławomir Popławski, Agnieszka Możejko-Szekowska, Krzysztof Ławniczak. Do ekipy gwiazd dołączyła jeszcze Dorota Chotecka. W tytułową bohaterkę wcieli się oczywiście Beata Chyczewska.

Michałowo i Białystok

Komedia będzie realizowana podobnie jak pierwsza część w Białymstoku oraz Michałowie, gdzie osadzona jest fabuła filmu. Filmowcy będą pracować także w Koszalinie, Pruszkowie i Nadarzynie.

 

“Ślicznotka” była nagrywana wiosną ubiegłego roku. Na ekrany kin weszła w październiku 2022 r. Film zdobył kilka nagród filmowych. Obraz oczarował widzów VIII Europejskiego Festiwalu Filmowego „Ważne problemy społeczne poruszane w filmie” w Koszalinie, gdzie zdobył szereg nagród w kategoriach:

  • Najlepszy film poruszający ważne problemy społeczne

  • Najlepsza rola kobieca: Joanna Kurowska – filmowa Pani Burmistrz

  • Najlepsza rola drugoplanowa: Dagmara Kaźmierska – filmowa Dagmara Solaris

  • Najlepszy scenariusz: Bartosz Brzeskot, Krzysztof Bałtyk i Agnieszka Brzeskot

  • Wyróżniony został też producent „Ślicznotki” – Krzysztof Bałtyk (Bałtyk Film Production) za debiut filmowy roku i Dominik Matwiejczyk za reżyserię.

 

Festiwal Filmów Optymistycznych “Happy End” w Rzeszowie przyniósł “Ślicznotce” dwie znaczące nagrody: producent Krzysztof Bałtyk otrzymał nagrodę specjalną dyrektora festiwalu dla najbardziej kreatywnego producenta filmowego minionego sezonu. Na Festiwalu zostały wręczone również nagrody Happy Maker, które przyznawane są dla niezłomnych twórców polskiego kina niezależnego. Otrzymał ją reżyser “Ślicznotki” Dominik Matwiejczyk, którego filmy były wielokrotnie prezentowane i nagradzane w dwudziestoletniej historii rzeszowskiego festiwalu.

 

“Ślicznotkę  Początek” według scenariusza Krzysztofa Bałtyka, podobnie jak pierwszą część, wyreżyseruje Dominik Matwiejczyk. Prace na planie ruszą w styczniu 2023 r.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

mat. prasowe

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy