Karotka dołączyła do żubrów w Puszczy Augustowskiej

Karotka dołączyła do żubrów w Puszczy Augustowskiej

 

12 marca 2020 r. z Białowieskiego Parku Narodowego do Puszczy Augustowskiej wyjechała krowa żubra o imieniu KAROTKA, która została odłowiona ze stada wolnego z Puszczy Białowieskiej.

Wraz z trzema innymi żubrami (2 krowy i jeden byk), pochodzącymi z hodowli w Kiermusach, została umieszczona w zagrodzie aklimatyzacyjnej na terenie Nadleśnictwa Augustów. Żubry przebywać tam będą na kwarantannie około trzech tygodni, a następnie zostaną wypuszczone na wolność.

Pierwsze żubry zostały wypuszczone w Puszczy Augustowskiej w lutym 2018 roku. Zostały odłowione i przewiezione tam z Puszczy Boreckiej. Karotka jest pierwszym żubrem pochodzącym z Puszczy Białowieskiej, wypuszczonym w Puszczy Augustowskiej. 

Pracownicy Ośrodka Hodowli Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego zadbali, żeby KAROTKA cała i zdrowa dotarła do nowego domu. Na czas transportu została zaopatrzona w zapas wody i siana.

,,Trzymamy kciuki, żeby „nasza” żubrzyca zdrowo się chowała i została dobrze przyjęta w populacji żubrów z Puszczy Augustowskiej„- informują leśnicy.

W Puszczy Augustowskiej żyje już teraz trzynaście żubrów. Leśnicy z Nadleśnictwa Augustów opiekujący się stadem spodziewają się wycieleń w 2020 roku, na razie jednak nie wiadomo ile młodych osobników przybędzie.

Lasy Państwowe opiekują się żubrami w całej Polsce w ramach projektu Kompleksowa Ochrona Żubra

 

Red. OKO

Fot. Lasy Państwowe

Lasy Państwowe

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy