Taras widokowy na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej otwarty dla zwiedzających

Taras widokowy na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej od 28 maja dostępny dla zwiedzających

Uczestnicy niedawnej Nocy Muzeów mieli już okazję podziwiać panoramę miasta z dachu Opery, a od soboty na taras będzie można wchodzić w każdy weekend.

Amatorów podniebnych spacerów zapraszamy w soboty i niedziele od godz. 11.30. Do końca czerwca taras będzie dostępny do godz. 20.00, w lipcu i sierpniu do 21.00, we wrześniu do 19.00 – pod warunkiem dobrej pogody – informuje Małgorzata Jopich, rzecznik prasowy OiFP.

Wstęp na taras widokowy OiFP – 10 zł.

– Na porośniętym roślinnością dachu ośmiokondygnacyjnego budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej stoi rzeźba „Głowa kompozytora” Teresy Murak. Mówi się, że kto włoży dłoń w usta tej rzeźby, tego spotka szczęście. Ile w tym prawdy, nie wiadomo, ale faktem jest, że odwiedzający nasz taras widokowy często szukają czegoś więcej niż piękno panoramy miasta. Ogród na dachu jest typowym ogrodem rekreacyjnym, miejscem wypoczynku i letnich obserwacji nieba. Rośliny, które  można tu spotkać, zostały dobrane pod kątem wytrzymałości na zmienną pogodę. Znajdziemy tu takie gatunki jak rajska jabłoń, jałowiec srebrzysty, pięciornik, tawulec, krzewuszka oraz drobne, płożące jałowce i mieszanki traw. Zapraszamy na podniebny spacer – dodaje Małgorzata Jopich.

Red. M.L.

Fot. ML/Podlaskie24.pl / OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy