W Wólce Nadbużnej otwarto ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą

Otwarcie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w Wólce Nadbużnej

Leśne puzzle, zegary przyrody, labirynt edukacyjny, karmniki dla ptaków – ścieżka w gminie Siemiatycze promuje bioróżnorodność przyrodniczą Podlasia Nadbużańskiego. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.

Wasza liczna obecność tutaj dowodzi, że ta inwestycja była trafna i potrzebna – powiedział podczas oficjalnego otwarcia ścieżki wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz. – Edukacja na temat bioróżnorodności i ochrony przyrody jest niezmiernie ważna, między innymi dlatego, że ma przygotować przyszłe pokolenia do zmian klimatycznych. Musimy odpowiedzialnie zadbać o nasze środowisko. Cieszę się, że zainwestowaliśmy w to miejsce – dodał.

W ramach inwestycji powstał m.in.: budynek edukacyjno-administracyjny, eksponaty wielu gatunków fauny i flory w skali 1:1 i większe, oraz dwa akwaria. Powstała także infrastruktura edukacyjna: tablice informacyjne, leśne puzzle, zegary przyrody, labirynt edukacyjny, koła ekologiczne, karmniki dla ptaków, w tym urządzenia dźwiękowe. Wybudowano także ścieżki dla pieszych i rowerzystów, parking.

– Bez względu na wiek każdy znajdzie tu coś dla siebie. To miejsce ma olbrzymi potencjał i będzie zmieniało się z roku na rok. W świetlicy w przyszłości planujemy różnego rodzaju warsztaty – zapowiedział Edward Krasowski, wójt gminy Siemiatycze.

Łączny koszt projektu to prawie 2,3 mln zł. Dofinansowanie wyniosło ponad 1,1 mln zł.

 

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk / UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy