Polska 2050 Podlaskie interpeluje o powiększenie ogródków gastronomicznych w Białymstoku

Polska 2050 Podlaskie z inicjatywą powiększenia ogródków gastronomicznych w Białymstoku

Radni Polski 2050 Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski złożyli interpelację do Prezydenta Miasta Białegostoku w sprawie możliwości powiększenia stref ogródków gastronomicznych w Białymstoku.

Jak pokazują ostatnie dni, spędzanie czasu w centrum naszego miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno Białostoczan jak i osób spoza miasta.” – mówi Tomasz Kalinowski.

By zapewnić mieszkańcom Białegostoku możliwość bezpiecznego korzystania z lokalnej oferty gastronomicznej i przeciwdziałać niepotrzebnemu tłoczeniu się ludzi, radni Polski 2050 Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski wnioskują do Prezydenta Miasta o umożliwienie zwiększenia przestrzeni najmu dla ogródków gastronomicznych. Umożliwi to rozmieszczenie większej ilości stolików w restauracjach.

Działanie to z całą pewnością przyczyni się także do powstania nowych miejsc pracy oraz zainteresuje nowych klientów ofertą lokalnych przedsiębiorców.” – mówi Maciej Biernacki

– „Każdy stolik, to część nowego etatu. Każde pięć-sześć stolików to nowe miejsce pracy dla kelnera. Trzech kelnerów to jedno miejsce pracy dla kucharza. Każdy klient to też szansa na zarobek dla innych przedsiębiorców proponujących usługi: fryzjerów, kosmetyczek czy osób zajmujących się handlem.” – dodał Biernacki.

Działacze Polska 2050 liczą na pozytywne rozpatrzenie przedstawionego zagadnienia.

Red. OKO

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Polska 2050

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy