Śniadowo. ,,Zielona niedziela” z PSL

Śniadowo. ,,Zielona niedziela” z PSL

3 kwietnia 2022 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie, Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało spotkanie pod hasłem „Zielona Niedziela”. W spotkaniu udział wzięli rolnicy m.in. z powiatów: łomżyńskiego i zambrowskiego. Jego celem była dyskusja mająca nazwać najważniejsze dziś problemy z jakimi boryka się polskie rolnictwo oraz omówienie możliwych na nie odpowiedzi i rozwiązań.  W spotkaniu wziął udział Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, a całość poprowadził podlaski poseł PSL Stefan Krajewski, który był ogólnopolskim koordynatorem inicjatywy.

Akcja planowana była od dłuższego czasu, jednak jej główną oś tematyczną wyznaczyły ostatnie wydarzenia geopolityczne związane z wybuchem wojny w Ukrainie. To bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju było głównym mianownikiem omawianych spraw. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do kwestii z tym związanych, mówiąc o tym, że rządzący powinni jak najszybciej rozwiązać problemy, z którymi od dawna boryka się rolnictwo, właśnie ze względu na zachowanie bezpieczeństwa dostaw żywności.

Stronnictwo proponuje projekt wprowadzenia dopłat 1000 zł do tony nawozów.

 Wsparcie finansowe, skierowane w tych niełatwych czasach do rolników, to jednocześnie pomoc konsumentom – utrzymanie na rozsądnym poziomie cen produktów musi być priorytetem rządu – podkreślił prezes ludowców,

Według polityków PSL wojna odbywająca się tuż za polską granicą sprawiła, że rolnictwo zaczęło znów być doceniane i postrzegane jako strategiczny segment gospodarki.

Bardzo istotne jest, aby wspierać je na wielu poziomach – także tym europejskim, na którym Polska w ostatnich latach przestała być postrzegana po partnersku.

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że komisarz ds. rolnictwa UE Janusz Wojciechowski to polityk obecnej partii rządzącej, czego nie da się jednak dostrzec w jego codziennej pracy.

Według szefa PSL polityk ten powinien bardziej energicznie zacząć zabiegać o zgodę na wprowadzanie dobrych dla Polski rozwiązań, takich właśnie, jak zgoda na  dopłaty do nawozów. Prezes PSL zapewnił również, że posłowie jego klubu parlamentarnego podniosą rękę za każdą ustawą wzmacniającą rolnictwo i pomagającą rolnikom.

„Będziemy walczyć o rolnictwo bez względu na różnice partyjne”-  powiedział prezes Kosiniak-Kamysz.

Red. OKO

Fot. PSL Podlaskie

na podst.mat. prasowych PSL

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy