Koziki. Kolejna przebudowana droga w powiecie łomżyńskim oddana do użytku

Kolejna przebudowana droga w powiecie łomżyńskim oddana do użytku

To główna droga, którą mieszkańcy miejscowości Koziki mogą dotrzeć do Łomży i Śniadowa, a na jej remont czekali 25 lat.

12 stycznia władze powiatu łomżyńskiego oficjalnie oddały do użytku kilometrowy odcinek drogi powiatowej- łącznika drogi wojewódzkiej nr 677 z Kozikami, przebudowany dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji przebudowano istniejącą nawierzchnię bitumiczną drogi i poszerzono ją z 3,5 do 6 metrów. Przebudowano również pobocza, wybudowano kanał technologiczny, uzupełniono oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Miejscowość Koziki, która jest bardzo blisko Łomży, w tej chwili będzie bardzo dobrze skomunikowana, a za chwilę będzie jeszcze lepiej, bo na pewno droga wojewódzka nr 677 też zostanie przebudowana – mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski.

Koziki to jedna z największych miejscowości w Gminie Śniadowo, dlatego droga znalazła się na liście priorytetów Powiatu Łomżyńskiego. Jej przebudowa oznacza większe bezpieczeństwo użytkowników ruchu. W 2021 roku w powiecie łomżyńskim zmodernizowano i przebudowano w sumie ok. 15 km dróg powiatowych.

– To dobry prognostyk na najbliższą przyszłość, na rok 2022, pomimo trudności, które nam zawsze towarzyszą, mamy kolejną inwestycję, realizowaną w powiecie – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Przebudowa kilometrowego odcinka od drogi wojewódzkiej nr 677 do Kozik kosztowała ponad 1,3 mln zł, ponad 660 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Array

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy