Siemianówka. Zakończyła się budowa kolejowego przejścia granicznego

Zakończyła się budowa kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce

 

Ta inwestycja usprawni odprawę towarów i ich monitoring. W czwartek (25.11) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wziął udział w podsumowaniu projektu „Budowa infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce”. Nowo wybudowana infrastruktura umożliwi rozpoczęcie dokonywania odpraw weterynaryjnych oraz sanitarnych. Realizacja projektu trwała 3 lata.

W ramach prac na przejściu kolejowym w Siemianówce wybudowano budynek administracyjny, budynek usługowy, lądowisko dla helikopterów, kładkę obserwacyjną, wiatę nad rampą rozładunkową. Zamontowano również wagę kolejową, urządzenia do kontroli cystern i wagonów, instalację monitoringu torów i terenu przejścia granicznego. Wykonano również piesze ciągi komunikacyjne oraz drogę dojazdową do rampy.

Infrastruktura kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce została w pełni przystosowana dodokonywania odpraw w terenie kolejowym.

– To bardzo ważny projekt, który w istotny sposób wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i poprawę jakości oraz szybkości odpraw kolejowych. Wychodzimy na przeciw potrzebom przedsiębiorców i mam nadzieję, że będzie to miało swoje odzwierciedlenie w rozwoju społeczno-gospodarczym naszego regionu- mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 

Inwestycja współfinansowana jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, z którego pochodzi większość środków na budowę – ponad 25 mln zł (5 310 000 €). Ponad 2,7 mln zł (590 000 €) to wkład państwa

Program Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA, w ramach którego zrealizowany został projekt,  od 17 lat wspiera zrównoważony rozwój wzdłuż zewnętrznych granic Unii Europejskiej, pomaga zmniejszać różnice w standardach życia i rozwiązywać wspólne transgraniczne wyzwania.

 

Red. OKO

Fot. Podlaski Urząd Wojewódzki

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy