Suwałki. Jest szansa na remont drogi przy ul. Północnej

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się z właścicielami firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach, którzy w ostatnich dniach wystosowali apel o remont drogi dojazdowej do ich przedsiębiorstw. Wypracowano wstępny plan na poprawę stanu nawierzchni tej ulicy

Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach szczegółowo przeanalizowali w jakim stanie znajduje się nawierzchnia drogi i oszacowali, że remont całego 670 metrowego odcinka to koszt ok 1,8 mln zł.

– Tegoroczny załącznik inwestycyjny naszego budżetu nie przewiduje takiej inwestycji. Jednak proponuję byśmy nie odkładali tej sprawy i jeszcze w tym roku przystąpili do pierwszych prac związanych z remontem drogi do Państwa firm – powiedział Czesław Renkiewicz.

Prezydent Suwałk zaproponował właścicielom i przedstawicielom przedsiębiorstw, że Miasto Suwałki podejmie się remontu jeżeli będą oni partycypować w kosztach inwestycji.

Jeżeli otrzymam od Państwa taką deklarację łatwiej będzie mi przekonać do tego Radnych Rady Miejskiej, którzy ostatecznie decydują o kształcie wydatków Miasta – podsumował Prezydent Suwałk.

W trakcie spotkania uzgodniono, że wyremontowane zostaną dwa najbardziej zniszczone odcinki o długości 270 metrów, a pozostałe 400 metrów będzie utwardzone destruktem. Przedsiębiorcy uzgodnili, że w przyszłym tygodniu podejmą decyzję o podpisaniu porozumienia w tej sprawie z Prezydentem Suwałk oraz partycypacji w kosztach inwestycji.

Docelowo droga wzdłuż tych firm ma zostać przebudowana w ramach planowanej budowy linii kolejowej Rail Baltica. W projekcie inwestycyjnym przewiduje się wykonanie całej drogi. Stanie się to jednak nie szybciej niż w 2027 roku.

W przeszłości Miasto z powodzeniem realizowało inwestycje, które wspierali sami przedsiębiorcy. W 2018 roku jedenaście firm prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z Prezydentem Suwałk specjalne porozumienie na mocy, którego do ich firm została wybudowana droga dojazdowa. W formule porozumień Miasto Suwałki realizuje również budowę dróg dojazdowych do nowobudowanych osiedli mieszkaniowych czy obiektów handlowych.

Red. M. L.

Fot. Google Maps zrzut ekranu

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy