Zabłudów. Nowa droga Żuki-Pasynki i Pasynki-Zagruszany

Wiosną i jesienią ludzie tutaj grzęźli w błocie. Trzeba było przyjeżdżać i ich wyciągać.

Obecnie to jest inny świat – nie kryje radości pan Sławomir Józwowicz. Blisko kilometr asfaltowej nawierzchni, wjazdy na posesje i stalowe barierki – dziś oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową na odcinku Żuki-Pasynki i Pasynki-Zagruszany.

Wartość inwestycji to ponad 1,2 mln zł. Gmina Zabłudów to jedna z większych obszarowo gmin na terenie kraju a długość dróg wynosi około 700 km. Niestety, ich stan nie jest zadowalający.

– To jest jeden z problemów, z którym się borykamy, ponieważ tak duża powierzchnia generuje olbrzymie koszty. Oddana dziś do użytku droga daje mieszkańcom Żuk możliwość skomunikowania się z DK 19 za pośrednictwem Zagruszan albo Zwierek.

Około 570 tysięcy, to kwota na tę inwestycję, która pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotą podzieliliśmy się z powiatem, ponieważ znajdujemy się na odcinku drogi powiatowej.

Nasz wkład – w przeliczeniu na poszczególne jednostki, to około 320 tysięcy złotych – mówi burmistrz Zabłudowa, Adam Tomanek. To nie koniec drogowych inwestycji w gminie Zabłudów. – Dodam, że udało nam się pozyskać środki na przebudowę odcinka łączącego Zabłudów z miejscowością Pasynki – zapowiedział włodarz.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy