Na Wydziale Architektury PB prezentowana jest wystawa „Architektura konstrukcji”

W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbył się wernisaż wystawy „Architektura konstrukcji”. Zaprezentowane zostały prace wykonane przez studentów. 

Wystawę „Architektura konstrukcji” tworzą prace studentów Wydziału Architektury. Autorzy w nowatorski sposób podeszli do projektu architektury. Jest tam kilkadziesiąt dzieł w różnej skali. Jak podkreślił dziekan Wydziału Architektury prof. Aleksander Asanowicz, są to prace na europejskim poziomie, mało która uczelnia może poszczycić się taką zaawansowaną technologią.

– Dziś, gdy ekologia ma tak duże znaczenie, gdy świat stoi przed wyzwaniami energetycznymi, na Wydziale Architektury widzę prace, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy projektowania. Co więcej, widzę odważne, ale oparte na prawach fizyki projekty, których współczesny świat potrzebuje. Napawa to optymizmem i nie mogę się doczekać, kiedy ci młodzi ludzie staną się architektami i zaczną projektować takie budynki na przykład w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Adam Musiuk w trakcie wernisażu.

Wystawa jest prezentowana w hali Wydziału Architektury przy ulicy O. Sosnowskiego 11 (w godzinach pracy wydziału) i będzie dostępna do 24 maja.

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy