Jagiellonia Białystok wygrała z Pogonią Szczecin 2:0

Na ten moment kibice Jagiellonii Białystok czekali ponad cztery miesiące

Jagiellonia Białystok z pierwszym zwycięstwem w nowym roku. W ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy Żółto-Czerwoni pokonali u siebie Pogoń Szczecin 2:0 po golach Tomasza Kupisza i Jesusa Imaza.

Pierwsza połowa kompletnie nie zapowiadała wygranej podopiecznych Macieja Stolarczyka. To Pogoń była drużyną dominującą.

W 12. minucie Pogoń trafiła do siatki Jagiellonii, ale ze spalonego. Najpierw na bramkę uderzał Grosicki, później dobijał Wędrychowski, ale był na spalonym, więc sędzia nie zaliczył trafienia.

Kolejną groźną sytuację Pogoń stworzyła m.in. w 30. minucie. Wówczas sprzed pola karnego uderzał Kowalczyk, ale Alomerović był na posterunku. Chwilę później Kamil Grosicki obił poprzeczkę Jagi.

Żółto-czerwoni kompletnie nie potrafili odpowiedzieć niczym w ofensywie i do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 0:0.

Druga połowa również zaczęła się od ataków Pogoni, ale to żółto-czerwoni cieszyli się z prowadzenia. W 58. minucie Wdowik dośrodkował z rzut rożnego, a gola głową strzelił Tomasz Kupisz.

W 78. minucie Jagiellonia prowadziła już 2:0, a gola strzelił Jesus Imaz. Sędziowie bardzo długo analizowali tę sytuację, sprawdzali czy Hiszpan był na spalonym. Ostaetcznie zaliczyli trafienie i piłkarze Jagi mogli się cieszyć z prowadzenia.

Przed pierwszym gwizdkiem władze klubu i kibice oficjalnie pożegnały Ivana Runje

Chorwacki obrońca spędził w Białymstoku ponad 6 lat, ale musiał zakończyć karierę z powodów zdrowotnych.