Zwycięstwo Jagielloni z Lechią Gdańsk 3:0

Za nami 19. kolejka Ekstraklasy, drużyna z Białegostoku zmierzy się z Lechią Gdańsk. Jagiellonia Białystok jest w ciężkiej sytuacji, z którą mamy nadzieje sobie poradzi. W dzisiejszym meczu zobaczymy debiut Rafała Grzyba jako trener w ekstraklasie.

1′ Jagiellonia Białystok od razu w ataku. Dobre podanie do Patryka Klimali, ten się przebił między obrońcami, niestety jego strzał został zablokowany.
2′ Rzut rożny dla Jagi. Strzelał głową Bartosz Kwiecień, jednak bez bramki.
5′ Świetne prostopadłe podane Prikryla w pole karne do Imaza, który niestety nie zdołał pokonać bramkarza Lechii.
6′ Kolejny strzał Prikryla, oraz kolejny rzut rożny dla Jagi. Niestety goście poradzili sobie w obronie.
10′ Lechia wrzuca z wolnego w nasze pole karne, jednak potrafimy się obronić.
12′ Kolejny rzut wolny dla Jagielloni, oraz kolejną szansę miał Bartosz Kwiecień, jednak strzela niecelnie.

16′ Ależ szansa! Jagiellonia znowu w polu karnym gości. Niewiele brakowało a Jaga by wyszłaby na prowadzenie. Klimala otrzymał podanie tuż przed samą bramką, ale poradził sobie Alomerović.

26′ Rzut wolny dla Lechii, poradziliśmy sobie z dośrodkowaniem. Wolski próbuję strzałem w środek bramki, ale broni Sandomierski.

28′ Rywale znaleźli się pod nasza bramką. Flavio próbuję przechytrzyć naszego bramkarza, ale ten jest szybszy.

30′ Jagiellonia się odgrywa i teraz to ona jest pod polem karnym. Z prawej strony Prikryl centruje, ale Alomerović wyłapuję piłkę.

34′ Potężny strzał Wolskiego z dystansu, ale na szczęście poradził sobie Sandomierski.

36′ Jaga odpowiada, próba Imaza z Prikrylem z prawej strony boiska, ale zatrzymała nas obrona rywali.

37′ Żółta kartka dla Partryka Klimali. Niestety nie zobaczymy go w następnym meczu.

39′ Żółto-czerwoni znaleźli kolejną lukę w obronie gości. Imaz oddaje strzał do bramki, ale broni dobrze ustawiony Alomerović.

41′ Kontra Jagielloni po słabym aucie rywali. Bida rozpędza się przez środek boiska, ale zostaje zatrzymany.

41′ Żółta kartka otrzymuje Artur Sobiech, za to jak zatrzymał Bartosza Bidę.

42′ Mamy rzut wolny, jednak obrona rywali wybija piłkę i mamy rzut rożny.

44′ Dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego. W polu karnym pojawia się Jesus Imaz, który trafia strzałem z głowy do bramki.

Jagiellonia prowadzi 1 : 0

Jagiellonia wygląda dużo lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Potrafi tworzyć niebezpieczne sytuacje i radzi sobie w obronie. Lechia nie jest łatwym przeciwnikiem i potrafi przebić się w nasze pole karne, ale to my schodzimy z prowadzeniem do szatni.

47′ Druga połowa zaczęła się na żółto. Kartki otrzymują Prikryl i Wolski.

50′ Ładna akcja Imaza z Bidą w polu karnym gości. Ostatecznie strzał oddaje Pospisil, ale trafia w rywala.
52′ Mocny wrzut w pole karne, jednak bez problemu łapię ją Sandomierski.
57′ Guilherme centruje z wolnego w pole karne, Klimala znajduję się w polu karnym, jednak sędzia odgwizduje spalonego.
58′ Po błędzie rywali na strzał decyduje się Martin Pospisil, ale niestety trafia w słupek!
59′ Piękny zwód piłką Bartosza Bida, oddaje strzał, jednak niecelnie obok bramki.
63′ Klimala po świetnym podaniu walczy z obrońcami gości w polu karnym, ale niestety nie udało mu się zdobyć bramki.
71′ Sandomierski bez problemu zatrzymuje strzał Sławomira Peszko.
73′ Jagiellonia opada z sił. Bartosz Kwiecień musiał wybijać piłkę głową po groźnym dośrodkowaniu.

74′ Żółta kartki otrzymuję Mladenović.

75′ Zmiana w drużynie Jagielloni Białystok. pojawia się Camara za Patryka Klimalę.

77′ Po raz kolejny groźna akcja Bartosza Bidy, wślizgiem zatrzymuje go Maloca. Mamy weryfikację VAR na rzut karny.

78′ Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kwiecień.

80′ Żółtą kartkę otrzymuje Mario Maloca za faul na Bartoszu Bidzie.

82′ Sędzia odgwizduję rzut karny. Jesus Imaz podchodzi do karnego i pokonuje Alomerovicia!

Jagiellonia prowadzi 2 : 0

84′ Rzut wolny dla gości, jednak strzał nad poprzeczką.
85′ Świetne dogranie Camary do Bartosza Bidy, ten jednak zostaje zatrzymany. Mamy rzut rożny.
86′ Centra Jagielloni w pole karne, jednak Kwiecień uderza głową nad poprzeczką.

90′ Piękna kontra żółto-czerwonych. Tomas Prikryl decyduje się na strzał z dystansu i pokonuje bramkarza rywali.

Jagiellonia Prowadzi 3 : 0

90+ Dwie zmiany w drużynie gospodarzy. Mile Savković wchodzi za Prikryla. A po raz pierwszy na boiskach ekstraklasy pojawia się Krzysztof Toporkiewicz za Bartosza Bidę.

Dwa debiuty w Jagiellonii Białystok. Świetnie wygląda gra żółto-czerwonych pod przewodnictwiem Rafała Grzyba. Jest to ostatni mecz w tym roku na stadionie przy Słonecznej.