Medalowy weekend zapaśników KS Wschód Białystok

To był medalowy weekend zapaśników KS Wschód Białystok

21-23 kwietnia 2023 roku w Koszalinie odbyła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym.

„Jako województwo uplasowaliśmy się na siódmej pozycji z pośród dwunastu województw, natomiast jako klub wywalczyliśmy wysokie piąte miejsce wśród pięćdziesięciu dwóch klubów z całej Polski” – informuje KS Wschód Białystok.

Wicemistrzem Polski w kategorii 60 kg został Amir Mintulaev, natomiast w kategorii 51 kg brązowy medal wywalczył Szymon Godun. Wysokie piąte miejsca uzyskali Miłosz Wyszyński i Volodymyr Sosnovskyi. Reszta zawodników walczyła ze zmiennym szczęściem. Sam udział w olimpiadzie jest już wyróżnieniem, który poprzedzony jest dwoma turniejami kwalifikacyjnymi.

Ponadto 21-22 kwietnia 2023 roku w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym gdzie w kategorii 65 kg brązowy medal wywalczył Arbi Magomedov powtarzając sukces sprzed roku.