2 miliony złotych dla podlaskich jednostek OSP

Podlaskie gminy będą mogły ubiegać się o środki na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) od poniedziałku, 24 stycznia. Regulamin konkursu zarząd województwa zatwierdził podczas posiedzenia 21 stycznia. Pula pieniędzy to 2 mln złotych

Wnioski będzie można składać od 24 stycznia do 25 lutego br. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie m.in. zakupu węży pożarniczych, latarek, hełmów, umundurowania, zestawów hydraulicznych, motopomp, wentylatorów oddymiających. Będzie możliwe również pokrycie kosztów remontu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego oraz remontu lub zakupu pojazdów specjalistycznych (tj. samochodów pożarniczych, ratowniczo-gaśniczych).

– Po raz kolejny przekazujemy duże pieniądze na wsparcie jednostek OSP. Jest to wsparcie niezbędne. Wiemy wszyscy jak ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, w niesieniu pomocy, pełnią strażacy ochotnicy. Są zawsze blisko, zawsze w gotowości. Naszym obowiązkiem jest zapewnić im jak najlepszy sprzęt i jak najlepsze warunki działania – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Wnioski będą oceniane według ustalonych kryteriów m.in. stopnia zaangażowania danej jednostki OSP w akcjach ratowniczych na terenie gminy, jakości posiadanego wyposażenia. Maksymalna kwota dofinansowania jednego wniosku to 70 tys. złotych.

Red. M.L.

Fot. OSP Wyszonki Kościelne

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy