Badaj się! Owocowa akcja NFZ i PSS Społem

Badaj się! Owocowa akcja NFZ i PSS Społem

Podlaski NFZ, we współpracy z siecią PSS Społem na owocach i warzywach umieścił informacje, które przypomną i zmobilizują Panie do badań mammograficznych i cytologicznych.

Przez kilka najbliższych dni owoce i warzywa we wszystkich sklepach sieci PSS Społem w Białymstoku bedą miały specjalne nalepki, zachęcające do badania się. Do częstszego badania się zachęcali  w piątek 25 października w sklepie PSS Społem „Pogodny” ul. Pogodna 6 w Białymstoku na  stoisku warzywno-owocowym między innymi przedstawiciele NFZ i PSS Społem.

,,Dzisiaj zachęcamy poprzez nalepki na owocach które można kupić. Nie tylko witaminy,  ale także cytologia ratuje zdrowie. Mam nadzieję, że to zachęci wszystkie klientki, wszystkie panie do cytologii i mammografii.  Jest to sprawa bardzo istotna.  Mieszkanki Podlasia nie chcą z tego korzystać. Tylko 30 % kobiet się bada. Dotyczy to wszystkich pań od 50 do 69 lat. Jeśli chodzi o cytologię.. jest jeszcze gorzej„- mówił Maciej Bogdan Olesiński dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białymstoku.

 

 ,,Apeluję do wszystkich  kobiet! Jestem po zakończeniu chemioterapii. Jestem po usunięciu nowotworu jajnika. Mój guz miał wielkość kabaczka. Wierzę, że dzięki tym nalepkom kobiety uwierzą, że dbanie o zdrowie to nie tylko witaminy” – mówiła wzruszona Katarzyna Masłowiecka – młoda kobieta, która jest w trakcie terapii onkologicznej.

 

,,Słowo nowotwór wzbudza wielkie emocje. Nasze społeczeństwo, nasze panie zapracowane poświęcają się rodzinie, firmie i pracy a zapominają o sobie. Badania cytologiczne zabiera 10 minut .  To 10 minut, które ratuje życie. Tylko dziś umrze pięć kobiet.

– apelował dr hab. Paweł Knapp   ginekolog, koordynator Uniwersyteckiego Centrum Onkologii USK.

 

,,W najbliższy weekend wydamy w naszych marketach 7 tysięcy naklejek . To będzie istotna przypominajka„- mówiła Joanna Biała – przedstawicielka PSS Społem Białystok.

 

Choroby nowotworowe w województwie podlaskim są statystycznie drugim powodem śmierci Podlasian. Spowodowały 23,4% ogółu zgonów w województwie (w kraju – 26,5%), wśród kobiet odsetek ten wyniósł 22,0%, a w przypadku mężczyzn – 24,6%.

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy