Coraz mniej czasu zostało na wykorzystanie bonu turystycznego

Coraz mniej czasu zostało na wykorzystanie bonu turystycznego. Można więc z niego skorzystać jesienią czy zimą, a środki płatności trafią do polskiej branży turystycznej

W listopadzie, korzystając z wydłużonych weekendów podczas rodzinnego wyjazdu z dziećmi, za wypoczynek możemy zapłacić bonem turystycznym.

– Mieszkańcy naszego województwa spośród 121 tys. bonów turystycznych aktywowali 79 tys. To dopiero 65 proc. przysługujących bonów. Całkowicie wykorzystali 32 proc. z nich. Suma płatności, która trafiła do przedsiębiorców organizujących wypoczynek to 46,8 mln zł – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon również o wartości 500 zł.  Nie wszyscy jednak uprawnieni z bonu skorzystali. Niektórzy nawet go jeszcze nie aktywowali.

– W województwie podlaskim na aktywację czeka jeszcze 42 tys. bonów. Warto przypomnieć, że bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, ile pieniędzy z bonu zostało jeszcze do wydania – mówi Katarzyna Krupicka.

Na opłacenie bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski rodzice mają czas tylko do końca marca 2022 roku, ale z samej usługi będzie można korzystać po tej dacie.

Rodzice mogą na przykład bonem zapłacić za wycieczki szkolne, obozy, zieloną szkołę, turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami, czy wypoczynek na polskiej wsi.

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, znajduje się na stronach:

www.pot.gov.pl , www.polska.travel , www.bonturystyczny.gov.pl .

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy