Hospicjum domowe w Makówce-FILM

Fundacja Proroka Eliasza prowadzi hospicjum domowe na wiejskich terenach wschodniego Podlasia. W 2018 r. rozpoczęła budowę pierwszego wiejskiego hospicjum we wsi Makówka, w gminie Narew.„Z szacunku dla życia” – jak mówi motto fundacji.

Trwa wyposażanie budynku. Żeby zawitać tu mogli na godny koniec życia pacjenci, potrzeba jeszcze pieniędzy. Zakochałem się w medycynie paliatywnej, bo widzi człowieka w całym kontekście jego człowieczeństwa. Z jego przeszłością, nawykami , jego rodziną, z jego pasjami i cierpieniem, którym nie jest tylko ból – przekonuje dr Paweł Grabowski.

Fundacja została powołana do życia w 2009 roku z inicjatywy dr Pawła Grabowskiego, który wyjechał z Warszawy na wschód Polski, aby realizować swoją misję pomocy samotnym osobom u kresu ich życia. Początkowo fundacja funkcjonowała pod nazwą Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Od samego początku hospicjum działało społecznie. Od 3 lat działa jako Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w Michałowie.

Podjęła się budowy pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu we wsi Makówka. Prace trwają. Meblowane są pokoje, montowane wyposażenia. Już w lipcu mogą trafić pierwsi potrzebujący opieki paliatywnej.

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy