Medycyna estetyczna dla mężczyzn – jakie zabiegi wykonują panowieMitem jest, że zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są jedynie dla pań.
Początkowo nawet gwiazdy czy celebryci nie przyznawali się do tego zbyt chętnie, obecnie jednak coraz częściej mówią o tym nawet osoby niezwiązane z branżą rozrywkową. Dowiedz się, jakie zabiegi estetyczne preferują mężczyźni.
Przeszczep włosów – powrót do bujnej czupryny
Łysienie znacznie częściej dotyka mężczyzn niż kobiety, a jednocześnie bardzo często jest dla nich źródłem kompleksów. Dlatego panowie nierzadko decydują się na walkę z tym problemem w gabinetach medycyny estetycznej za pomocą przeszczepu włosów. Sam zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z owłosionych partii skóry, a następnie wszczepieniu ich w pożądanym miejscu. Zabieg trwa kilka godzin i najczęściej odbywa się w pozycji półsiedzącej. Przed przystąpieniem do wykonania procedury podawane jest znieczulenie miejscowe. Warto również wiedzieć, że przed przeszczepem włosy muszą zostać ogolone do długości ok. 1mm. Efekty widoczne są wraz ze wzrostem włosa. Niestety, przeszczep włosów nie może być przeprowadzony u każdego pacjenta. Przede wszystkim konieczne jest zachowanie przynajmniej części włosów, aby pozyskać materiał do przeszczepu. Istotna jest również przyczyna utraty włosów: zabiegu nie przeprowadza się u osób chorujących na łysienie plackowate, w przebiegu aktywnej choroby skóry czy przy nowotworach. Przeciwwskazaniem z pewnością będą również niewyrównane nadciśnienie, zaawansowana cukrzyca czy przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Depilacja laserowa – dla gładkiego ciała
Depilacja laserowa to popularny sposób na trwałe pozbywanie się owłosienia. Choć początkowo interesowały się nią przede wszystkim panie, obecnie korzysta z niej również wielu mężczyzn. Zabieg można przeprowadzić na niemal każdej części ciała, w tym na:
- klatce piersiowej;
- plecach;
- brzuchu;
- nogach;
- pachach;
- rękach;
- w okolicach intymnych.
Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych, dzięki czemu potraktowany wiązką skupionego światła obszar ma pozostać gładki. Należy przy tym pamiętać, że procedura ta działa jedynie na włosy w fazie anagenu, czyli wzrostu. Z tego względu zabieg trzeba powtarzać. Zazwyczaj potrzebne jest ok. 6-8 sesji. Odstępy między nimi zależą przede wszystkim od depilowanego miejsca, w różnych partiach ciała włosy rosną bowiem w innym tempie. Rezultaty pełnego cyklu powinny utrzymać się na stałe. Depilacji laserowej nie przeprowadza się u osób z chorobami skóry, nowotworami, skłonnością do powstawania blizn oraz epilepsją. Zabieg nie jest wskazany także w przypadku włosów siwych.
Redukcja blizn różnego pochodzenia
Zabiegi medycyny estetycznej mogą polegać również na „pożegnaniu” skutków nieprzyjemnych wydarzeń lub niektórych chorób. Z tym właśnie wiążą się rozmaite sposoby usuwania blizn. Procedury takie mogą obejmować np. zmniejszanie widoczności blizn powypadkowych lub pooperacyjnych, a także wygładzanie skóry, która dotknięta była np. przez trądzik lub ospę wietrzną. Zależnie od typu problemu (np. tego, czy są to blizny przerostowe, czy zanikowe) możliwe są różne rozwiązania. Pacjenci mogą zostać poddani procedurze z zastosowaniem między innymi:
- wypełniacza (np. kwasu hialuronowego w formie żelu lub pozyskanej od nich samych tkanki tłuszczowej);
- lasera (szczególnie precyzyjnych laserów frakcyjnych);
- mezoterapii (iniekcyjnej terapii z użyciem specjalnych koktajli odżywczych lub osocza bogatopłytkowego).
Odpowiednią procedurę doradzi specjalista podczas konsultacji. Można odbyć ją w wielu klinikach medycyny estetycznej, w tym w klinice Estell w Warszawie. Do najczęstszych przeciwwskazań do usuwania blizn należą aktywne choroby nowotworowe, obniżona krzepliwość krwi, trudności z gojeniem się ran (np. w wyniku nieuregulowanej cukrzycy) oraz skłonność do powstawania blizn.
Laserowe usuwanie tatuażu
Chociaż często mówi się o tym, jak istotne jest dokładne przemyślenie trwałego wzoru na naszej skórze, nigdy nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Być może zmienimy styl życia, wzór zacznie przypominać nam niezbyt miłe chwile lub po prostu nam się znudzi. Dlatego w profesjonalnych gabinetach możemy znaleźć usługi laserowego usuwania tatuażu. Polegają one na wysyłaniu przez laser krótkich impulsów świetlnych, których zadaniem jest rozbicie wtłoczonego pod skórę tuszu. Następnie jest on wydalany z organizmu dzięki naturalnym procesom. Liczba sesji, ich długość oraz częstotliwość zależne są przede wszystkim od wielkości wzoru oraz koloru użytego tuszu.
Red. OKO
Artykuł sponsorowany