138 mln wyda rząd i samorząd na remont linii kolejowych w regionie

Rewitalizacja linii kolejowej na odcinku granica Polski – Chryzanów oraz remont torów na przejściu granicznym Siemianówka-Swisłocz. Te inwestycje realizowane za 138 milionów złotych mają poprawić i usprawnić transport towarów w Podlaskiem.

 

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim województwa podlaskiego podpisano umowę na realizacje inwestyji, którą wsparło także województwo podlaskie z Regionalnego Programu Operacyjnego

.,,Inwestycja z budżetu państwa i samorządu ze środków RPO. Mam nadzieję, że już 20021 2022 będziemy mogli korzystać z szerokich torów, co bez wątpienia wpłynie na rozwój województwa i kraju„-powiedział marszałek Artur Kosicki

Efektem ma być sprawny przejazd przez wschodnią granicę większej liczby pociągów załadowanych towarami.Przebudowę na odcinku granica – Chryzanów o wartości blisko 70 milionów złotych w całości sfinansuje rząd. Wykonawcą obu projektów jest konsorcjum firm: Intop, Torkpol i Rajbud.

,,Mamy sześć miesięcy na opracowanie projektów, uzyskanie stosownych zezwoleń i zabieramy się do pracy, która nie jest łatwa.Problem będzie polegał na tym, że musimy zapewnić transport towarów przez granicę białoruską. Mamy trzy cztery dni na pracę,  na wyłączenia i musimy go udostępniać do ruchu.”- powiedział Edward Głaz prezes zarządu INTOP- wykonawcy.

Nowa nastawnia powstanie w stacji Zabłotczyzna.W ramach inwestycji PLK wyremontują 13 obiektów inżynieryjnych w tym 6 mostów.

Lepszą obsługę pociągów przewożących towary z punktu w Siemianówce zapewni wymiana 11 kom szerokich torów oraz 5 kilometrów nawierzchni.

Remont linii kolejowej na odcinku granica- Chryzanów zaplanowano na 2019-2021. Prace w ramach projektu ,,Prace inwestycyjne na przejściu granicznym Siemianówka-Swisłocz zaplanowano na lata 2019-2022.

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy