Andrzej i Gienek w polityce dla belarki?

Andrzej i Gienek w polityce dla belarki?

W internecie trwa zrzutka pieniędzy na nową belarkę dla Gienia i Andrzeja z Plutycz koło Bielska Podlaskiego. Udało się zebrać blisko 40 tysięcy złotych.

Jednak zbiórkę na swoim profilu reklamuje organizacja Agrounia, która jest polityczna. Agrounia  to ogólnopolski ruch rolników, którego  liderem jest  Michał Kołodziejczak. Ten odwiedził kilka dni temu Andrzeja i Gienka. Zrobił sobie z nimi zdjęcia a następnie zorganizował zrzutkę.

Nazywa ją Wielką Orkiestrą Rolniczej Pomocy

Wielkim szczęściem jest móc komuś pomóc i sprawić radość!
Cieszmy się, że to my możemy pomóc, a nie musimy o tą pomoc prosić.
Już ponad 700 osób postanowiło dołożyć się do wymarzonej przez Andrzeja i Gienka BELARKI!
Zebraliśmy 37.400 zł!
Jesteśmy przekonani, że uzbieramy 65.000 i kupimy piękny sprzęt dla sympatycznych rolników z Podlasia.- pisze Michał Kołodziejczak

Wielu osobom a nawet fanom popularnych rolników to zaangażowanie w politykę się nie podoba. Krytykują Agrounię i samych rolników.

„Żeby pomagać dwojga dorosłym, to szok”, „jest wielu innych rolników, którym bardziej jest potrzebna pomoc”, „Śmiechu warte, wielu ludzi wiele chciało by kupić i ciężko na to pracuje, a tu cyk i belarka jest za darmo.

Chcieliście zwrócić na siebie chyba większą oglądalność w necie angażując się między tych dwóch rolników naprawdę nie macie na co zbierać tylko na jakąś belarkę chłop ma chyba 30 ha 40 krów plus konie jakby coś sprzedał to by miał i belarke i nawet nowy ciagnik a ewidentnie widać że ma węża w kieszeni najlepiej żeby mu dali zbierajcie na szczytniejsze cele bo w moich oczach tarcice sens bycia jako ta agrounia wychodzi na to że chodzi wam tylko o kase która macie od UE a nie o sprzedaż waszych produktów- pisze Adam Weremij.

„Kto chce to da kto nie chce to nie da i tyle”

Bohaterowie programu „Rolnicy. Podlasie” emitowanego na kanale Focus TV mają dużo zwierząt w gospodarstwie a stara belarka po prostu im się zepsuła.

– Zbieranie siana bez odpowiedniego sprzętu dla łącznie kilkudziesięciu krów, koni i kur jest bardzo trudne – czytamy w opisie zbiórki. Do tej pory udało się zebrać ponad 38 tys. złotych. To bardzo dużo, ale docelowo na nową maszynę trzeba zebrać 65 tys. złotych. – Poznaliśmy osobiście Andrzeja i Gienka. Po tym spotkaniu pozostajemy pod ich wielkim wrażeniem. Jeśli można o kimś powiedzieć, że kocha ludzi to jest to na pewno Andrzej i Gienek. Oni swoją postawą zasługują nie tylko na wyrazy uznania. Bez siana utrzymanie dobrostanu zwierząt będzie niemożliwe. Dlatego nie będziemy dłużej czekać! – napisali organizatorzy zrzutki.

„Niech każdy Pomaga gdzie chce, ale są Organizowane zbiórki dla dzieci z takimi chorobami, że mózg siada, samotne matki wychowujące niepełnosprawne dzieci, zbiórki, schroniska itp. Żeby pomagać dwojga dorosłym, to szok.. tym bardziej, że oni gdzieś tam występują. Ale jak kto woli..

„Mi ostatnio w żniwa kombajn zbożowy się zepsuł i też bym prosił o zorganizowanie zbiórki dla mnie na nowy kombajn (nie używany) skoro jesteście tacy pomocni.”

Przeważają opinie, że  Agrounia angażując się w pomoc popularnym rolnikom, sama chce się wypromować.

Nie brakuje też uwag, że takie zaangażowanie polityczne szkodzi także wizerunkowi skądinąd niezwykle sympatycznych rolników.

Ocenę pozostawiamy naszym czytelnikom.

Nowe odcinki przygód rolników z Podlasia będzie można oglądać 14 marca. Zapraszamy także do oglądania i czytania o podlaskich rolnikach na www.Podlaskie24.pl

 

Na Rolników.Podlasie można liczyć. Pomogli wyjechać z parkingu w Rybołach

Red. OKO

Fot. Agrounia/ Andrzej i Gienek Facebook

Agrounia/ Andrzej i Gienek Facebook

3.5 2 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy