Augustów. Minister edukacji i wojewoda podlaski spotkali się z młodzieżą polonijną z USA

Bezpieczne wakacje – to główny temat wizyty ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego w Augustowie. Szef resortu oświaty wraz z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, oraz podlaską kurator oświaty Beatą Pietruszką w poniedziałek (08.07.) spotkali się z młodzieżą ze Stanów Zjednoczonych. Młodzi turyści odpoczywają na obozie edukacyjnym dla uczniów ze szkół polonijnych.

 

Obóz edukacyjny „Na ścieżkach historii” realizowany jest przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku. Projekt otrzymał dofinansowanie ze strony MEN. Jak poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski, w tym roku z budżetu MEN na organizację kolonii, i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej przeznaczonych zostało 700 tys. zł.

W Augustowie przebywa 35 uczniów z 19 szkół polonijnych, którzy w ciągu roku szkolnego szczególnie zaangażowani byli naukę i działalność społeczną na rzecz szkoły i środowisk polonijnych. Uczestnicy projektu doskonalą podczas obozu znajomość języka polskiego, historii Polski, w tym wiedzy o Kresach.

 

Bezpieczne wakacje

 

Polonijna młodzież po spotkaniu z ministrem edukacji, wojewodą podlaskim i podlaską kurator oświaty wzięła udział w zajęciach z przedstawicielami policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uczyła się na nich m.in. udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na wodzie.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. bialystok.uw.gov.pl

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy