Becikowe i kocyki dla młodych rodziców w Wasilkowie

Becikowe i kocyki dla młodych rodziców w Wasilkowie

Gmina Wasilków jako jedna z nielicznych w powiecie białostockim może się pochwalić stałym wzrostem liczby mieszkańców. Samorząd chcąc wspierać rodziców w ich decyzji o powiększaniu rodziny podjął uchwałę o wypłacie becikowego, najwyższego w województwie podlaskim, w wysokości 1500 zł.

Uchwała weszła w życie w maju, a już ponad 100 osób, mieszkańców gminy Wasilków złożyło wnioski o przyznanie samorządowego becikowego z tytułu urodzenia dziecka.
W minioną sobotę, tuż przed potańcówką miejską na Osiedlu Leśnym w Wasilkowie burmistrz Adrian Łuckiewicz wręczył świeżo upieczonym rodzicom specjalnie przygotowane upominki – kocyki z wasilkowskim łosiem. Kocyki to dodatek do wypłacanego w gminie od kilku miesięcy samorządowego becikowego.

– Witając w społeczności Miasta i Gminy Wasilków nowych mieszkańców, mam przyjemność przyznawać w drodze decyzji samorządowe becikowe, najwyższe w województwie podlaskim). Z okazji narodzin dziecka dumnym rodzicom składam gratulacje oraz najlepsze życzenia – powiedział burmistrz Łuckiewicz wręczając kocyki.

Po kocyki zgłosiło się ponad 50 młodych mam, ale nie wszystkie mogły przybyć na imprezę. Burmistrz wręczył kocyki ponad 40 mamom.
Zgodnie z przyjętą pod koniec kwietnia uchwałą Rady Miejskiej w Wasilkowie mieszkańcy gminy mają szansę otrzymać 1500 zł samorządowego becikowego. Wniosek o przyznanie jednorazowej zapomogi składać należy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w terminie 6 miesięcy od narodzin dziecka. Becikowe przysługuje niezależnie od wysokości dochodów rodziców lub opiekunów dziecka.

Red. M.L.

Fot. UM Wasilków

Urząd Miejski w Wasilkowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy