Białostoczanie skarżą się na brak klimatyzacji w niektórych autobusach BKM

Lato w pełni. Upalne dni doskwierają mieszkańcom miasta, szczególnie wtedy gdy podróżują autobusem bez klimatyzacji

Niektórzy pasażerowie skarżą się, że wiele razy gdy podróżowali autobusami nie było w nich klimatyzacji, a na zewnątrz temperatura wynosiła ponad 25 stopni.

Już kilka razy jak jechałem 4-ą i 19-ą to nie było klimatyzacji. O ile rano jeszcze jakoś da się wytrzymać, to po południu taka podróż to już koszmar – mówi pan Robert.

Nie w każdym autobusie klimatyzacja jest włączona, ale da się jakoś wytrzymać – mówi pani Helena.

Akurat teraz klimatyzacja była, więc super się jechało – mówi pani Regina.

Nie we wszystkich autobusach jest klimatyzacja. Wczoraj jechałam 20-ą, w której nie było klimatyzacji, a w tej, z której wysiadłam teraz była – mówił pani Krystyna.

Czasami jest ta klimatyzacja, a czasami nie. To zależy chyba od nawiewu i od kierowcy – mówi pani Marika.

Jak więc znaleźć klimatyzowany autobus? Co zrobić w przypadku gdy na zewnątrz upał, autobus ma oznaczenie klimatyzacja, a klimatyzacja nie jest włączona? Czy kierowca na prośbę pasażera powinien włączyć klimatyzację?

„W związku z uwagami pasażerów nt. klimatyzacji w autobusach BKM informujemy: Aktualnie 152 z 256 autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej są wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie BKM.

–  Autobusy klimatyzowane oznaczone są naklejką ze znakiem „śnieżynki”, umieszczoną na zewnątrz autobusu przy drzwiach wejściowych. Znaki „śnieżynki” znajdują się również na oknach. Przy włączonej klimatyzacji okna powinny być zamknięte i  w związku z tym najczęściej są zablokowane, nie należy ich otwierać – poinformowała portal Podlaskie24 Agnieszka Zabrocka z Departamentu Komunikacji Społecznej UM w Białymstoku.

Jeżeli w autobusie wyposażonym w klimatyzację nie jest ona uruchomiona, należy zwrócić się bezpośrednio do kierowcy o jej włączenie – wyjaśnia Agnieszka Zabrocka.

Informacja o przyjazdach klimatyzowanych autobusów znajduje się na elektronicznych tablicach na przystankach wyświetlających „śnieżynkę” przy czasie odjazdu.

ZOBACZ: Wykaz autobusów BKM wyposażonych wklimatyzację

„Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”

Bywają też i takie sytuacje, że niektórzy pasażerowie skarżą się, że jest im za zimno, gdy klimatyzacja w autobusie jest włączona.

– Niektórzy narzekają, że jest za gorąco, a niektórzy, że za zimno. Jechałem kiedyś 17-ką, i jedna z pasażerek wsiadła na drugim przystanku za plażą, i mówi: „Jezus Maria jak zimno”. A na zewnątrz słońce praży, parno. I jak tu nie włączyć klimatyzacji – mówi pan Marcin, kierowca autobusu BKM, i dodaje z uśmiechem, że „jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził”.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy