Białystok. 8 lat więzienia dla gwałciciela 14-latki

Sąd Okręgowy zdecydował, że gwałciciel Bartłomiej Cz. spędzi w więzieniu 8 lat. Młody białostoczanin w ubiegłym roku zgwałcił 14-letnią dziewczynę. 

Wszystko to działo się 7 sierpnia 2018 r. 18-letni wtedy Bartłomiej Cz. z gminy Zawady  ukradł ze sklepu przy ul. Bohaterów Monte Cassino dwa noże i tasak. Ochroniarza, który go próbował zatrzymać ranił a potem uciekł

Prokurator w mowie końcowej chciał dla oskarżonego 12 lat więzienia. Kara ma być wykonana w systemie terapeutycznym, co oznacza, że oskarżony będzie musiał poddać się m.in. leczeniu uzależnień.

Barłomiej Cz. jest w areszcie od 8 miesięcy. Zatrzymali go miejscy strażnicy 7 sierpnia, około godziny po dokonaniu gwałtu. 18-latek był wówczas pijany i agresywny.

Śledczy oskarżyli go o gwałt ze szczególnym okrucieństwem, bo pociął 14 -latce szyję nożem . Sąd uznał, że jest winny. Uzasadnienia wyroku sąd wygłosił za zamkniętymi drzwiami. Cały proces z uwagi na dobro pokrzywdzonej także był utajniony.

Sąd orzekł też 10-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kazał zapłacić jej 50 tys. zł nawiązki. Wyrok jest nieprawomocny.

Red. OKO

Fot. unsplash

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy