Białystok. W kwietniu powstanie mural z Zenkiem Martyniukiem!

Pomysł stworzenia muralu z wizerunkiem Zenka Martyniuka pojawił się w 2016 roku. Teraz doczeka się pozytywnego finału. Wielkoformatowa grafika z podobizną króla disco polo powstanie w Białymstoku przy głównej ulicy przecinającej osiedle Dziesięciny. Prace rozpoczną się już w kwietniu.  

„Projekt muralu zaprezentujemy w odpowiednim momencie. W kwietniu miną 3 lata od rozpoczęcia przez nas starań o stworzenie w Białymstoku muralu Zenka Martyniuka, lidera grupy Akcent. Pomysł naszej ekipy spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami mediów i mieszkańców Stolicy Podlasia. Otrzymaliśmy wiele wiadomości od osób popierających ideę. Ponadto Zenon Martyniuk również wyraził aprobatę dla pomysłu.” – mówią organizatorzy akcji.

Mural przy ul. Hallera wykona Rafał Roskowiński. To artysta uznawany za legendę oraz pioniera polskiego muralu. Ma na swoim koncie bogatą kolekcję murali historycznych w całej Polsce. Artysta jest również autorem projektu malunku, który niebawem powstanie w Białymstoku.

Działanie dofinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Akcję można śledzić za pośrednictwem wydarzenia w serwisie Facebook: Malujemy mural z Zenkiem Martyniukiem – Finał! na oficjalnym Fanage’u: Nienormalny Białystok.

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy