Białystok. Trzy młode osoby imprezę skończyły w areszcie

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali trzy osoby, które posiadały narkotyki

W mieszkaniu, które wynajęli na dobę urządzili głośną imprezę, a policjanci znaleźli marihuanę i substancję psychoaktywną. 20-latek i 18-latka usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, natomiast o losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Białostoccy policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w centrum miasta trwa libacja i jest głośno. Na miejscu czekał na nich właściciel, który powiedział, że nie może dostać się do swojego mieszkania, które wynajął na dobę. W środku mundurowi zastali 18-latkę, 20-latka i 16-letniego nastolatka. Czuć było również marihuanę. Policjanci zielony susz oraz torebki foliowe z zawartością białego kryształu znaleźli na komodzie w apteczce. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że susz roślinny to marihuana, a druga substancja została zabezpieczona do dalszych badań. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów marihuany i około 10 gramów nieznanej substancji psychoaktywnej.

Działania policjantów wspierał pies policyjny Majka. 20-latek oraz 18-latka usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, natomiast losem 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyku przez nastolatka sędzia rodzinny może zastosować środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, a nawet umieścić nastolatka w poprawczaku.

Red. M. L.

Fot. Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy