Białystok. Wniosek o utworzenie Parku Kulturowego Dojlidy wpłynął do miejskich radnych

Białystok. Wniosek o utworzenie Parku Kulturowego Dojlidy wpłynął do miejskich radnych

Park kulturowy Dojlidy marzy się mieszkańcom dzielnicy zrzeszonym wokół inicjatywy o nazwie Ręce Precz od Dojlid. Projekt parku dostarczyli przedstawicielom trzech ugrupowań w Radzie Miasta: Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polski 2050.

Dlaczego zależy im na Parku Kulturowym Dojlidy?

Celem powołania Parku Kulturowego Dojlidy ma być  scalenie bardzo wielu obszarów i obiektów chronionych różnymi instrumentami konserwatorskimi i planistycznymi. Park Kulturowy Dojlidy  ma według inicjatorów przyczynić się do ochrony doliny rzeki Białej i cennych przyrodniczo terenów zielonych.

Postanie parku ma polepszyć zagospodarowanie przestrzenne Dojlid i zobowiązać prezydenta Truskolaskiego do szybkiego opracowania planu z poszanowaniem historycznego układu urbanistycznego, zabytków i przyrody.

Ręce przecz od Dojlid chce  zachować status quo, który na ogromnej większości objętego terenu już jest usankcjonowany miejscowymi planami zagospodarowania, ewidencją i rejestrem zabytków i innymi dokumentami. Do zarządzania Parkiem Kulturowym Dojlidy  ma być powołana komórka miejska.  Zadaniem urzędników ma być  dbanie o jego obszar.
Jak informuje Maciej Rybiński Jabłokow stowarzyszenie postuluje o odtworzenie  stawu młyńskiego vis á vis fabryki sklejek, uprzątnięcie jego otoczenia.

Liczymy na  szerokie poparcie- apelują inicjatorzy parku kulturowego.

Więcej na : http://www.dojlidy.eu/

Zobacz także :

Red. OKO

Fot. http://www.dojlidy.eu/

mat. organizatorów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy