Dzikie w gminie Choroszcz z nowymi atrakcjami

Blisko hektarowa działka gminna, z przestronną wiatą, w ostatnim czasie uzupełniona o plac zabaw dla dzieci oraz siłownię „pod chmurką” – dla starszych użytkowników, zostały uroczyście otwarte w środę 20 września.  Dla dzieci przygotowano animacje, dla dorosłych przyjęcie z grillem.

Mieszkańcy wsi Dzikie i Dzikie Kolonia  przy okazji spotkali się z burmistrzem Robertem Wardzińskim. Planowana kanalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców.  Były pytania o autobus komunikacji miejskiej, którego przystanku wszyscy wyczekują. Jedna z 11-letnich mieszkanek wsi Dzikie Zosia wysłała do burmistrza w tej sprawie list. Prosiła w nim w imieniu młodszych niezmotoryzowanych mieszkańców o  przystanek i autobus. Burmistrz w sprawie autobusu rozkłada ręce i odsyła mieszkańców do wójta Dobrzyniewa i Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Mieszkańcy zwrócili się też z prośbą o ścieżkę rowerową do Choroszczy. Droga łącząca Fasty i Choroszcz jest coraz bardziej uczęszczana, bo łączy trasę S-8 i Szosę Ełcką. Jeździ nią wiele samochodów. Wyprawa rowerem jest bardzo niebezpieczna.

Burmistrz w sprawie ścieżki  poradził interweniować u Starosty Białostockiego Jana Perkowskiego.

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. UG w Choroszczy /Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy