Dzikie zwierzęta w miastach. Problem narasta

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim służby weterynaryjne razem z wojewodą zwracały uwagę na coraz powszechniejszy problem wchodzenia dzikich zwierząt do miast i miasteczek.

 

Informacje są rozproszone w różnych instytucjach. Dlatego chcieliśmy je przedstawić na konferencji- powiedział Bohdan Paszkowski

Coraz częściej w miastach  można zauważyć zwierzęta, które chodzą po śmietnikach.One stanowią zagrożenie- mówił Podlaski Lekarz Weterynarii Andrzej Czerniawski.

Kiedy pojawia się łoś w mieście ludzie nie wiedzą co robić Czy tego łosia można przepędzić? Oczywiście, że nie? Bo taki łoś może się spłoszyć, nie wiemy jak się taki łoś zachowa. Te sprawy regulowane są przez wiele ustaw. -mówił Andrzej Czerniawski

Sokółka. Łoś w składzie…alkoholi

,, Zjawisko wchodzenia dzikich zwierząt do miast przestrzeni miejskiej. Przestrzeń życiowa zwierząt coraz bardziej się kurczy. Będą zwierzęta coraz częsciej pojawic się w mieście. Chodzi nam o to żeby reagować odpowiedzialnie, żeby wiedzieć jakie służby powiadomić„- powiedziała Joanna Piekut z Inspektoratu Weterynarii.

Mońki. Łoś błąka się po mieście. Akcja służb

Za stan porządku w mieście odpowiada samorząd, czyli straż miejska oraz władze miasta. Jeśli ktoś z mieszkańców zaobserwuje takie zwierzę i czuje się zagrożony, powinien to zgłosić właśnie do straży miejskiej, policji lub magistratu po to, żeby zasygnalizować problem. Tymi zwierzętami samorząd powinien się zająć.

Jeśli znajdziemy padłe zwierzę na terenie miasta, to oprócz powiadomienia władz samorządowych, powinniśmy się skontaktować również z lekarzem weterynarii po to, aby lekarz wykluczył chorobę zakaźną, która może być przenoszona na ludzi i inne zwierzęta.

Nie dokarmiajmy zwierząt, dzików, nie próbujmy podchodzić, głaskać. Szczególnie uważajmy na dzieci, gdyż zwierzęta mogą nie mieć lęku przed człowiekiem, np. lis, który mając wściekliznę, nie boi się człowieka.

 

Red. OKO

Fot. Facebook

PUW w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy