Gmina Krasnopol. 23-latek chciał kupić ciągnik. Na aukcji internetowej stracił 15 tys. złotych

CHCIAŁ KUPIĆ CIĄGNIK – STRACIŁ 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH

15 tysięcy złotych stracił 23-latek, który na aukcji internetowej chciał kupić ciągnik rolniczy znajdujący się we Francji. Mimo wpłaconych pieniędzy ciągnik do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

 

We wtorek, do policjantów w Sejnach, zgłosił się 23-letni mieszkaniec gminy Krasnopol, który opowiedział o tym jak został oszukany. Z relacji mężczyzny wynikało, że na początku tego roku na jednym z portali aukcyjnych znalazł ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego. Zainteresowany jego zakupem nawiązał kontakt sms-owy i email-owy ze sprzedającym.

Okazało się, że ciągnik znajduje się we Francji. 

23-latek otrzymał zdjęcia, jego opis oraz kwotę, za którą ciągnik ma zostać sprzedany. Z pokrzywdzonym skontaktował się następnie rzekomy przewoźnik, który miał dostarczyć ciągnik z Francji do Polski. Wtedy 23-latek przelał pierwsze pieniądze.

W dalszej korespondencji sprzedawca zażądał kolejnych pieniędzy. Tym razem zaliczki na poczet zakupu ciągnika. Mieszkaniec gminy Krasnopol wykonał również ten przelew. Kolejna informacja jaka dotarła do pokrzywdzonego pochodziła od osoby podającej się za prawnika. Tu też były potrzebne kolejne pieniądze.

Podlasianin będąc w stałym kontakcie z oszustami wykonywał kolejne przelewy.

Tym razem chodziło o problemy na granicy podczas transportu ciągnika. W kolejnej korespondencji poinformowany został o mandacie jaki otrzymał przewoźnik, który również opłacił. W sumie 23-latek przelał ponad 15 tysięcy złotych. Po kilku dniach ciągnika wciąż nie było, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policja apeluje o czujność i rozsądek podczas zakupów, szczególnie tych dokonywanych za pośrednictwem internetu.

Red. M.L.

Fot. KPP Sejny

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy