Zwyciężymy ! – Jarosław Kaczyński na konwencji w Białymstoku

Jarosław Kaczyński na konwencji w Białymstoku

Były przemówienia, zagrzewanie do walki i prezentacja kandydatów w wyborach. Podlaska konwencja wyborcza Prawa Sprawiedliwości w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku to kolejny przystanek na wyborczej drodze prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Konwencje poprowadził aktor i dyrektor Teatru Dramatycznego, Piotr Półtorak. Mogły wziąć w niej udział jedynie osoby, które były zapisane wcześniej na liście. Pomimo tego iż spotkanie odbyło się z małym opóźnieniem, to już półtorej godziny przed planowanym rozpoczęciem ustawiła się kolejka do wejścia. Nie zabrakło  m.in. ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, wiceministrów Jarosława Zielińskiego i Adama Andruszkiewicza.

Prezes partii sporo uwagi poświęcił rozwojowi polskiej wsi, ponieważ według niego za kadencji opozycji była ona marginalizowana. Obiecywał także polepszenie polskiej infrastruktury i odwoływał się do koncepcji Międzymorza.

Ludzie wsi, ludzie rolnictwa muszą się czuć pełnoprawnymi obywatelami. Nie mogą być opisywani jako „moherowe berety”, ludzie którzy nie mają praw. To odrzucamy i będziemy odrzucać. Chcemy być partią polskiej wsi. Jesteśmy z tego dumni. „- przekonywał prezes partii.

Nie zabrakło także oskarżeń Jarosława Kaczyńskiego w kierunku opozycji.

Polska byłaby lepsza, bogatsza gdybyśmy nie byli rabowani. Rządzili Ci, którzy byli w stanie okradać Polskę co roku na dziesiątki miliardów złotych. To jest afera, która by wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi ! „- twierdził.

Zaprezentowani zostali kandydaci PiS z podlaskich list. Nie pojawił się jednak kandydat do senatu z okręgu suwalskiego, Kornel Morawiecki. Po prezesie głos zabrał minister Piontkowski.

,,Te cztery lata to dobry czas także dla Podlasia. Nasze ugrupowanie od wielu lat mówiło, że Polska może być inna. Pokazaliśmy, że nie musimy wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami. ” Polska to nienormalność” to hasło naszych przeciwników” – mówił szef PiS w Podlaskiem i numer jeden na liście kandydatów.

Zwyciężymy

Na konwencji pojawił się wątek usunięcia z PiS-u Jana Dobrzyńskiego.

 ,,Potrafimy konsekwentnie zmieniać także tych ludzi, którzy się nie sprawdzali. Taka korekta została dokonana i u nas na listach i jeden z senatorów nie jest naszym kandydatem”- powiedział Dariusz Piontkowski.

Zebrani na sali zaczęli bić brawo.

 

Jarosław Kaczyński zakończył swoje wystąpienie okrzykiem,, Zwyciężymy”. To samo zaczęła skandować sala.

,,To tylko parę tygodni a potem piękna perspektywa dla Polski.„- dodał Jarosław Kaczyński

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz/Prawo i Sprawiedliwość

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Apolonia

Zgrany zestaw sloganów. Że też wyborcy dają się jeszcze na to nabierać… Chyba mają klapki na oczach.

Partnerzy