KAS zlikwidowała w Zambrowie nielegalny salon gier hazardowych

Sześć automatów, które użytkowano do nielegalnych gier hazardowych, zabezpieczyli funkcjonariusze KAS w jednym z lokali w Zambrowie. Zatrzymano dwie osoby, zabezpieczono też pieniądze i telefony

Funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali jeden z lokali w Zambrowie; okazało się, że działa tam nielegalny salon z automatami do gier hazardowych.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki, w lokalu zabezpieczono sześć automatów do gier, blisko 9 tys. zł, które – jak podał Czarnecki – były przeznaczone na ewentualne wygrane, a także telefony komórkowe i notatnik, w którym znajdują się zapisy dotyczące wpłat i wypłat za gry.

Na miejscu zatrzymano dwie osoby. Jedna to 46-letnia kobieta, która usłyszała zarzut pomocnictwa w prowadzeniu gier hazardowych wbrew przepisom. „Nadzorująca nielegalny biznes kobieta prowadziła selekcję wchodzących do lokalu klientów, wykorzystując do tego zainstalowany monitoring oraz zdalnie otwierany elektrozamek w drzwiach” – podał Czarnecki.

Drugą zatrzymaną osobą jest 26-letni mężczyzna, który – jak poinformował Czarnecki – „uczestniczył w nielegalnej grze na jednym z automatów”.

KAS przypomina, że organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna, kara do trzech lat więzienia albo obie kary łącznie. Takie osoby muszą również liczyć się z karami pieniężnymi w wys. 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie. Za uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych grozi grzywna.(PAP)

Red. M.L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy