„Kresowy ogród”. Pod Teatrem Węgierki w Białymstoku stanął VIII Jarmark Ogrodniczy

W ubiegłą sobotę kiermasz (12.09) dopiero się rozpoczął. Pod Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku stanęły kramy i kramiki Jarmarku Ogrodniczego „Kresowy Ogród”. To już VIII edycja wydarzenia. Branżę ogrodniczą reprezentują producenci zarówno z regionu, jak i z całego kraju. 

 

Celem imprezy jest prezentacja roślin.

Jak piszą organizatorzy na stronie wydarzenia, „Celem dwudniowej imprezy jest prezentacja oraz sprzedaż roślin do ogrodów, pomieszczeń, na tarasy i balkony, a także produktów wspomagających ich rozwój i pielęgnację”. Tym samym, w sobotni ranek, plac pod Teatrem Węgierki zapełniły dziesiątki straganów sprzedających rośliny o najprzeróżniejszych barwach tęczy. W dodatku pojawili się również producenci narzędzi ogrodniczych. Profesjonaliści pomagali zaciekawionym klientom dobrać odpowiednie produkty do ich wymarzonego ogrodu lub balkonu. A nie da się ukryć – klientów było sporo.

 

Na wydarzenie przyszła masa osób. 

Nasz reporter przybył na miejsce około godziny dwunastej i już wtedy ludzi było krocie, a co rusz przychodzili kolejni. Od matek z dziećmi, przez nastolatków, po seniorów – wszyscy aby wybrać przepiękne kwiaty lub zakupić obraz czy wyrób ręczny, bowiem straganów z takim asortymentem również było sporo. Dodatkowym aspektem zachęcającym gości były stoiska gastronomiczne, między innymi z tatarskim jedzeniem. Klienci mogli na miejscu zaopatrzyć się w posiłek z repertuaru tradycyjnej kuchni.

 

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

Nieopodal jarmarku, przy schodach prowadzących do teatru, stanął wielki, dmuchany zamek. Wszystkie dzieci, które były znudzone szukaniem kwiatów wraz z rodzicami, mogły się w tym miejscu bezpiecznie wyszaleć. Cała impreza potrwa do niedzieli, 13 września, do godziny 17.

 

Tymczasem, zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Dajcie znać, jak na którymś kadrze znaleźliście siebie! 🙂

 

 

 

 

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Kamil Dąbrowski Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy