Mieszkańcy powiatu hajnowskiego protestują przeciwko projektowi ustawy o Puszczy Białowieskiej

Nie zgadzają się na postulaty zawarte w projekcie ustawy o obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska. Mieszkańcy okolic Puszczy Białowieskiej protestowali w niedzielę (18.02) w Hajnówce.

Nikt z nami nie konsultował tej decyzji – podkreślają mieszkańcy.

Cała Puszcza Białowieska Parkiem Narodowym? Jest projekt nowej ustawy

My mieszkańcy regionu Puszczy Białowieskiej negatywnie oceniamy zaprezentowany 13 lutego 2024 r. w Warszawie projekt ustawy o obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska. Od 13 lutego mamy serię reakcji społecznych. Chcemy zwrócić uwagę, że w procesie legislacyjnym nie można pomijać tej społeczności, której stanowione prawo ma dotyczyć. Spotykamy się po to, żeby przedstawić stanowisko mieszkańców, którzy dbają o swoją przestrzeń, życie i miejsce – mówił podczas protestu Bogusław Łabędzki.

Projekt ustawy o utworzeniu obiektu UNESCO Puszcza Białowieska, popierany przez parlamentarzystów PO i Trzeciej Drogi, umożliwiający przymusowe wywłaszczenia, odbierający samorządom wpływ na poszerzanie parku, likwidujący wszystkie 3 nadleśnictwa, likwidujący w praktyce gospodarkę leśną i łowiecką na tym obszarze oraz bardzo utrudniający wstęp do Puszczy ludziom, wywołał wielkie oburzenie w powiecie hajnowskim – informuje obecny na proteście poseł  PiS Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski pyta o projekt, który przewiduje objęcie całej Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego

Rozpoczęło się zbieranie podpisów pod protestem w tej sprawie. Mieszkańcy chcą w referendum lokalnym zdecydować  o przyszłości tego terenu.

Red. OKO

Fot. Dariusz Piontkowski Facebook

1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy