Olimpiada Młodych Producentów Rolnych- finał podlaski

W poniedziałek, 4 marca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku  45 młodych producentów rolnych z regionu wzięło udział w finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych Województwa Podlaskiego. Do udziału zgłosiło się 49 uczestników z naszego województwa, wśród niech jedna producentka.

W Olimpiadzie biorą udział producenci rolni oraz uczniowie posiadający gospodarstwo lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym, którzy mają od 17 do 40 lat.

Najpierw uczestnicy pisali pisemny test wiedzy, potem odpowiadali ustnie przed komisją egzaminacyjną.

,,To 37 finał konkursu przewidzianego dla młodych rolników, uczniów i studentów. Zakres pytań obejmuje produkcję zwierzęcą roślinna, mechanizacje rolnictwa, ochronę środowiska , Wspólną Politykę Rolną, odnawialne źródła energii”- mówi Agnieszka Zawistowska prezes Związku Młodzieży Wiejskiej w woj. podlaskim.

Pięciu najlepszych uczestników, którym udało się zebrać największą liczbą punktów zostało laureatami szczebla wojewódzkiego i w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli. Najlepsi dostali także nagrody pieniężne i rzeczowe od marszałka, KRUS i sponsorów. To Łukasz Łuniewski, Adam Grodzki, Radosław Sokołowski, Patryk Kazimierczuk i Konrad Pogorzelski.

,,Przyjechałem aby zmierzyć się z innymi kolegami aby sprawdzić swoje umiejętności , dowiedzieć się jakie są teraz nowe trendy„- powiedział Łukasz Łuniewski – student z powiatu wysokomazowieckiego, który współprowadzi gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka w gminie Sokoły.

 

,,Dzięki temu zdobywamy nowe wiadomości, które nam się mogą przydać w przyszłości. Sam udział w olimpiadzie jest dla mnie  bardzo ważny, bo sprawdzam czy to co robię jest podparte solidną wiedzą„- powiedział Mateusz Wawrzeńczuk uczeń czwartej klasy techikum agrobiznesu  w Czyżewie.

 

,,Zapraszam do odwiedzenia Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Tam Podlaskie ma swoje przedstawicielstwo. Moi drodzy gratuluję Wam. Wszyscy jesteście laureatami, bo spróbowaliście„- powiedział do młodych rolników wicemarszałek Stanisław Derehajło

 

Organizatorem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych jest Związek Młodzieży Wiejskiej, a współorganizatorem – Samorząd Województwa Podlaskiego.

Zobacz: Szkoła rolnicza w Krzyżewie lepsza niż Technikum Elektryczne

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy