Pierwszy dzień wiosny na Podlasiu – galeria zdjęć


Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Na Podlasiu przyroda budzi się do życia. Drzewa i krzewy powoli pokrywają się pąkami, w wielu miejscach pojawiły się bociany i żurawie, a na polanach można dostrzec leśną zwierzynę.

Mamy już wiosnę meteorologiczną, astronomiczną i kalendarzową

Chociaż tegoroczna zima nie należała do uciążliwych, a wręcz z wytęsknieniem czekaliśmy na śnieg, to i tak większość z nas chętnie ją pożegna. I chociaż nie do końca można to było dziś odczuć, to wiosna jest już z nami w pełni.

Wiosna meteorologiczna trwa od 1 marca. Nazywana jest również termiczną, z prostego powodu – obejmuje okres, w którym temperatury powietrza oscylują między 5 a 15 st. C.

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. Jej rozpoczęcie to moment, w którym słońce przechodzi przez punkt Barana, czyli punkt przecięcia się ekliptyki z równikiem niebieskim. Właśnie ta wiosna zawitała do nas w piątek, 20 marca.


A najlepiej nam znana wiosna kalendarzowa ma niezmienną datę – 21 marca – i rozpoczęła się właśnie w tę sobotę.

Gmina Zabłudów, Narew, Bielsk Podlaski – tam dziś szukaliśmy oznak wiosny na Podlasiu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć i podzielcie się swoimi 🙂

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy