Podlaskie gminy na wsparcie seniorów dostaną ponad 3 mln zł

Podlaskie gminy na wsparcie seniorów dostaną ponad 3 mln zł

W czasie pandemii najbardziej narażone są osoby starsze – nasi dziadkowie, rodzice, sąsiedzi.Podlaskie gminy na wsparcie seniorów dostaną ponad 3 mln zł – mówi wicewojewoda podlaski Tomasz Madras.

Warto spojrzeć na program Wspieraj Seniora z dwóch perspektyw. Z jednej strony dotyczy on bezpośrednio osób starszych. Z drugiej – jego siłą są osoby młode, które mogą zaangażować się w pomoc i promocję tego przedsięwzięcia – mówi Tomasz Madras

Program „Wspieraj Seniora” adresowany jest do osób powyżej 70. roku życia, które pozostają w domu, aby uniknąć ryzyka zakażenia koronawirusem. W całej Polsce z takiej pomocy korzysta z ponad 12 tys. seniorów, z czego 650 w Podlaskiem.

Wolontariuszami są osoby z różnych m.in. młodzieżowych organizacji – mówi współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski.

To ważny element solidarności międzypokoleniowej. Cały program, w skali ogólnopolskiej, również w województwie podlaskim, działa bardzo prężnie. Na stronie www.wspierajseniora.pl można się zgłosić, aby zostać wolontariuszem, ale także, aby otrzymać pomoc jako senior. Solidarność międzypokoleniowa ze strony młodych ludzi to przejaw współczesnego patriotyzmu – mówi Piotr Wasilewski.

Seniorzy zainteresowani pomocą wolontariuszy mogą dzwonić na infolinię 22 505 11 11. Szczegóły tej akcji są również na stronie wspierajseniora.pl.

Red. OKO

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy