Podlaskie jednostki OSP dofinasowane

Zakup specjalistycznych pojazdów, sprzętu, ale także umundurowania to planowany efekt dotacji przyznanych podlaskim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

W środę (07.08.) w Starostwie Powiatowym w Sokółce Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wiesława Burnos, członek zarządu oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski wręczyli symboliczne czeki z dotacjami włodarzom gmin z powiatów: sokólskiego, suwalskiego, augustowskiego i monieckiego.

 

 

 

 

„Dla nas to wielki zaszczyt, że możemy symbolicznie przekazać te pieniądze – mówił marszałek Artur Kosicki. Od początku kadencji mówiliśmy o bezpieczeństwie. Dla nas jest ono jednym z priorytetów.

 

Wdzięczności z przekazanego wsparcia nie ukrywał gospodarz spotkania Piotr Rećko, starosta sokólski.

 

Bezpieczeństwo we wszystkich sondażach jest uznawane za najbardziej istotną wartość, dlatego dziękuję marszałkowi województwa, całemu zarządowi, za to, że ten element tak mocno, poprzez przyznawane środki, promujecie” – powiedział starosta.

 

Jedną z gmin, która otrzymała dotację (w wysokości 33 tys. zł) jest Filipów.

 

Pieniądze przeznaczymy na umundurowanie i sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego. Wsparcie dla jednostek OSP jest stale potrzebne.” – powiedział Tomasz Rogowski, wójt gminy Filipów.

 

547 tys. zł – taka łączna kwota dotacji została przyznana jednostkom OSP z gmin powiatów: sokólskiego, suwalskiego, augustowskiego i monieckiego.

• 25 – tyle gmin otrzymało 7 sierpnia dotacje dla jednostek OSP.

• 2 mln zł – przeznaczył w tym roku Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup sprzętu gaśniczego dla podlaskich strażaków.

 

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

wrotapodlasia.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy