Podpisano umowę na obwodnicę Kolna za 100 milionów

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Kolna

            To jak dotąd największa inwestycja w tym mieście – jej koszt wyniesie blisko 100 mln zł. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) i budżetu Województwa Podlaskiego.

W poniedziałek, 11 kwietnia, marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś podpisali umowę w tej sprawie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. W konferencji wzięli także udział: Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, poseł Kazimierz Gwiazdowski oraz burmistrz Kolna Andrzej Duda

Obwodnica o długości prawie 7 km będzie przebiegać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 647 i ma rozładować ruch w mieście. Jak wyjaśniał burmistrz Andrzej Duda, Kolno usytuowane jest przy drodze krajowej nr 63, prowadzącej na Mazury i szczególnie podczas sezonu wakacyjnego ruch w mieście jest mocno wzmożony.

Nad jeziora jedzie tędy w miesiącach letnich, od maja do września ok. 20 tys. samochodów. I nasze miasto jest zablokowane. Mamy co prawda wyremontowaną drogę krajową 63, która bardzo poprawiła bezpieczeństwo w mieście, ale przy tym natężeniu ruchu jest ona bardzo mocno obciążona. Przy tym, w tej chwili na wjeździe z kierunku Łomży mamy tylko jeden most, a budowa obwodnicy zakłada powstanie dwóch obiektów mostowych – mówił burmistrz Duda.

Koszt budowy obwodnicy Kolna to 95 mln zł. Z tego 54 mln zł zostanie pokryte z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy