Pomóż dowieźć dobro! – finał Kilometrów Dobra w Białymstoku

Zakup dwóch  samochodów dostawczych na pomoc potrzebujących – na ten cel są przeznaczone datki z tegorocznych Kilometrów Dobra. Potrzeba 200 tys. zł na realizację celu. Zdobyte złotówki są układane w kilometry. Czy uda się Caritas Archidiecezji Białostockiej pobić rekord Guinnessa?

Caritas Archidiecezji Białostockiej już po raz szósty startuje w międzynarodowej akcji Kilometry Dobra. W tym roku zbierają na zakup dwóch samochodów dostawczych, które ułatwią pomoc potrzebującym.Posłużą one osobom chorym, niepełnosprawnym i seniorom w Wypożyczalni Sprzętu Medycznego im. Św. Łukasza oraz osobom bezdomnym, ubogim i wykluczonym społecznie –  podopiecznym z Centrum Pomocy Samarytanin,  Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta i Noclegowni dla Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty.

„Jak mogę to zawsze angażuje się w tego typu akcje. W szkole byłem członkiem koła Caritas, teraz trochę z tego wyrosłem, ale jak jest okazja to również dzisiaj staram się pomagać.Przewija się sporo osób. Dużo ludzi jest zaciekawionych. Dywan ułożony ze złotówek bardzo efektownie wygląda ! Chętnie także wrzucają pieniądze do puszek”- podzielił się wrażeniami wolontariusz Wojciech Babul.

Finał Kampanii „Kilometry Dobra” został połączony z VIII Targami Ekonomii Społecznej. Miejscem wydarzenia był plac pod Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Wspólnie spędzony czas umilały dmuchane zamki dla dzieci, domowe ciasta oraz potańcówka z lampionami z muzyką na żywo zespołu GIG BAND.

80 tyś. 841 zł- tyle zostało zebrane w niedzielę (09.06) na godz. 17.50. Do tej kwoty zostaną doliczone także pieniądze wrzucone do puszek w trakcie finału akcji oraz te ofiarowane po mszach świętych w parafiach.

Wesprzeć akcję można na stronie: https://kilometrydobra.pl/wplac/?id=6903

Prawie 4 mln na mieszkania adaptacyjne dla niepełnosprawnych.

Mistrzostwa Świata w Dobroci – Kilometry Dobra

 

 

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy