Przemyt ponad 10 tys. paczek papierosów w pociągach towarowych z Białorusi

Przemyt ponad 10 tys. paczek papierosów w pociągach towarowych z Białorusi

Przemyt ponad 10 tys. paczek papierosów w dwóch pociągach udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Siemianówce (Podlaskie). Szacunkowa wartość rynkowa papierosów sięga 150 tys. zł.

Kontrabanda była ukryta w wagonach dwóch pociągów przewożących płynną żywicę syntetyczną – poinformował w środę podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

 

Oba pociągi, które wjeżdżały z Białorusi do Polski z ładunkiem żywicy, zostały najpierw prześwietlone skanerem rtg, a potem szczegółowo sprawdzone przez funkcjonariuszy służby celno-skarbowej z kolejowego przejścia w Siemianówce.

 

W pierwszym składzie ukryto 2,5 tys. paczek papierosów w metalowych obramowaniach sześciu kolejowych platform. W drugim – blisko 7,8 tys. paczek papierosów próbowano wwieźć do Polski w lukach załadowczych oraz wewnątrz pięciu cystern z płynną żywicą syntetyczną.

 

Załogi obu pociągów zostały przesłuchane w charakterze świadków. Papierosy trafiły do magazynu Oddziału Celnego w Siemianówce. W sprawie przemytu wszczęto postępowania, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Red. OKO

Fot. Podlaska KAS

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy